Partner serwisu
21 listopada 2019

Które artykuły były przez Was najchętniej czytane w III kwartale?

Kategoria: Aktualności

Przedstawiamy 10 artykułów, które cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników portalu kierunekSUROWCE.pl w III kwartale 2019 roku.

Które artykuły były przez Was najchętniej czytane w III kwartale?

Deklaracja Właściwości Użytkowych (DWU) to jeden z najważniejszych dokumentów związanych z wprowadzeniem wyrobów budowlanych do obrotu. Wydawana jest dla wszystkich produktów, które przeszły badania na zgodność z normą lub posiadają krajową albo europejską ocenę techniczną.

Park Gródek, powstały na terenie dawnego kamieniołomu przyciąga coraz większe rzesze jaworznian spragnionych nowych obiektów rekreacyjnych oraz odpoczynku na łonie przyrody.

Odpady w języku potocznym są bardziej precyzyjnym pojęciem niż w ujęciu prawnym. Nierzadko pojawiają się przypadki nieświadomego wytwarzania przez przedsiębiorców odpadów, co oznacza, że wytwarzając określone substancje nie wiedzą oni, że powinni zakwalifikować je jako odpady. O tym, jak prawidłowe zakwalifikowanie wytworzonej substancji jest ważne, niech świadczy wysokość grożącej kary za wytwarzanie odpadów bez wymaganej decyzji, wynoszącej 5000 zł.

Gwarancja należytej jakości produkowanego betonu związana jest m.in. z wykorzystywaniem do jego produkcji tylko składników zgodnych z wymaganiami zawartymi w obowiązującej specyfikacji technicznej (normie betonowej PN-EN 206), stosownie do zamierzonego zastosowania oraz do zapewnienia, aby skład betonu odpowiadał wymaganiom klas ekspozycji czy rodzaju wykonywanego elementu.

Wiele mówi się o wyczerpywaniu złóż węgla brunatnego czy ropy. Natomiast temat piasku jest marginalizowany, a wręcz pomijany. Tylko z pozoru piasek jest kopaliną dostępną bez ograniczeń. Czy może wkrótce zabraknąć tego surowca?

Na terenie dawnej Cementowni Przyjaźń w Wierzbicy powstaje zalew wypoczynkowy. Właścicielem terenu jest francuska firma Lafarge.

Tym razem pytanie do Wyższego Urzędu Górniczego skierowała Cementownia „WARTA” S.A. Dotyczy ono stanowisk strzałowego i wydawcy środków strzałowych.

Wielkie grillowanie, uroczyste przecięcie wstęgi, zwiedzanie zakładu przeróbczego i błogosławieństwo dwóch kapłanów. Tak w skrócie wyglądało uroczyste otwarcie kopalni wapienia w Szymiszowie, należącej do firmy TRANSKOM Robert Białdyga.

Kompleks tunelowy Blanka – najważniejsza część obwodnicy Pragi – to trasa o długości ponad 6 km, która przechodzi pod historycznym centrum miasta z zachodu na wschód, łącząc Piątą i Ósmą dzielnice Pragi. Z tunelu korzysta codziennie około 80 tysięcy kierowców – dzięki jego otwarciu, natężenie ruchu pojazdów w centrum Pragi znacząco się zmniejszyło, co poprawiło komfort i bezpieczeństwo podróżowania zarówno mieszkańców stolicy Czech, jak i turystów.

Płuczki mieczowe, bębnowe, ciśnieniowe czy turbopłuczki. Sposobów płukania jest wiele. Jednak prócz znanych metod spotkać można nietypowe rozwiązania wykorzystujące do tego procesu urządzenia, takie jak pompy, przesiewacze obrotowe czy rynny z przepływem grawitacyjnym. Zatem: jak skutecznie płukać kruszywo?

fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ