Partner serwisu
27 lutego 2020

Chcemy zmienić wizerunek kopalń, czyli skąd pomysł na EKOkopalnie

Kategoria: XXVII Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO, 6 listopada 2020, ONLINE

Statystyczny Kowalski, słuchając radia czy oglądając telewizję, bombardowany jest informacjami o negatywnym wpływie górnictwa na środowisko. Fakt, kopalnie odkrywkowe ingerują w krajobraz i nie da się tego zmienić, ale można w znaczny sposób te negatywne oddziaływanie ograniczyć i minimalizować. Dziś kopalnie odkrywkowe coraz częściej przykładają się do zmiany swojego wizerunku, inwestując w działania proekologiczne i społeczne.

 

Chcemy zmienić wizerunek kopalń, czyli skąd pomysł na EKOkopalnie

BYĆ EKO

Jako firma BMP, redakcja magazynu Surowce i Maszyny Budowlane, staramy się wykorzystać modę na ekologię i zachęcić kopalnie surowców skalnych, aby pochwaliły się swoimi osiągnięciami w zakresie ekologii i prac, które podjęły, aby zniwelować niekorzystne oddziaływanie na środowisko.

NAPRZECIW STEREOTYPOM

Większość obywateli nie styka się z górnictwem odkrywkowym bezpośrednio, co rodzi wiele stereotypów, my ten wizerunek chcemy zmienić.

W ten sposób zrodził się w naszej firmie pomysł konkursu EKOkopalnia. Chcemy pokazać, że kopalnie surowców skalnych starają się w znaczny sposób minimalizować negatywne oddziaływanie na środowisko, a nawet często tworzyć wartość dodaną. Dziś nie zostawiają "dziury w ziemi" i "księżycowych krajobrazów", ale przykładają się do rekultywacji czy rewitalizacji. Tworzą zalesienia, zbiorniki wodne, ale także idą dalej – plaże, geoparki, czy miejsca zasiedlane przez rzadkie gatunki roślin i zwierząt.

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ

Konkurs EKOkopalnia to dla nas misja, która ma pomóc kopalniom "odczarować" ich negatywny wizerunek. Zgłoś się już dziś: www.kieruneksurowce.pl.

fot. 123rf.com fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ