Partner serwisu
26 lipca 2019

Które artykuły były przez Was najchętniej czytane w pierwszym półroczu 2019 roku?

Kategoria: Aktualności

Przedstawiamy 10 artykułów, które cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników portalu kierunekSUROWCE.pl w pierwszym półroczu 2019 roku.

Które artykuły były przez Was najchętniej czytane w pierwszym półroczu 2019 roku?

Rekultywacja obszarów pogórniczych z jednej strony rekompensuje niekorzystne zmiany powodowane działalnością wydobywczą, a z drugiej jest początkiem nowego, często bardziej atrakcyjnego sposobu zagospodarowania terenu. Świadczy o tym analiza rekultywacji dokonywanych przez górnictwo odkrywkowe z minionych lat.

Odpady w języku potocznym są bardziej precyzyjnym pojęciem niż w ujęciu prawnym. Nierzadko pojawiają się przypadki nieświadomego wytwarzania przez przedsiębiorców odpadów, co oznacza, że wytwarzając określone substancje nie wiedzą oni, że powinni zakwalifikować je jako odpady. O tym, jak prawidłowe zakwalifikowanie wytworzonej substancji jest ważne, niech świadczy wysokość grożącej kary za wytwarzanie odpadów bez wymaganej decyzji, wynoszącej 5000 zł.

Gwarancja należytej jakości produkowanego betonu związana jest m.in. z wykorzystywaniem do jego produkcji tylko składników zgodnych z wymaganiami zawartymi w obowiązującej specyfikacji technicznej (normie betonowej PN-EN 206), stosownie do zamierzonego zastosowania oraz do zapewnienia, aby skład betonu odpowiadał wymaganiom klas ekspozycji czy rodzaju wykonywanego elementu.

Zarząd i właściciel chcą sprzedać kopalnię migmatytu, granodiorytu i amfibolitu G.A.M. KLUCZOWA. Kopalnia położona jest w obrębie geodezyjnym Brodziszowa, województwo dolnośląskie. Usytuowanie kopalni umożliwia wywóz kopalin przy użyciu transportu kolejowego. Udokumentowane zasoby materiałów skalnych (migmatytu, granodiorytu, amfibolitu ) to 23.5 mln ton.
Poprawianie krajobrazu. Rekultywacja terenów pogórniczych w polskich kopalniach odkrywkowych Cz. II.

Park w dawnym kamieniołomie, hotel na terenie wyrobiska, a może muzeum w żwirowni? W niniejszym artykule poruszymy tematykę adaptacji obszarów poeksploatacyjnych na cele rekreacyjne.

Tym razem pytanie do Wyższego Urzędu Górniczego skierowała Cementownia „WARTA” S.A. Dotyczy ono stanowisk strzałowego i wydawcy środków strzałowych.

– W pierwszych trzech kwartałach 2018 roku znacząco wzrosły przewozy kruszyw niezbędnych do realizacji inwestycji drogowych i kolejowych. Wzrost udziału przewoźników prywatnych zwiększył elastyczność i efektywność przewozów, zwłaszcza na najbardziej newralgicznych trasach, niemniej część dostaw musiała być realizowana “na kołach”, nawet na długich dystansach – mówi Krzysztof Suchorz, Dyrektor Generalny Linii Produktowej Kruszyw, Lafarge w Polsce.

Z nowym prawem geologicznym i górniczym związane były nadzieje na uproszczenie procedur związanych z podjęciem eksploatacji kopalin. Minął już kwartał obowiązywania jej przepisów, zdążyliśmy ją lepiej poznać, stosujemy nowe rozporządzenia wykonawcze (choć nie wszystkie się jeszcze ukazały). Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie: na ile ustawa rzeczywiście ułatwia nam prowadzenie działalności?

Właściciele i zarządzający Zakładów Produkcji Kruszyw Szumowo zajęli 84.miejsce w pozycji rankingu Forbes - 100 Najbogatszych Polaków 2017. W 2016 roku plasowali się na 85. pozycji.

Wielkie grillowanie, uroczyste przecięcie wstęgi, zwiedzanie zakładu przeróbczego i błogosławieństwo dwóch kapłanów. Tak w skrócie wyglądało uroczyste otwarcie kopalni wapienia w Szymiszowie, należącej do firmy TRANSKOM Robert Białdyga.

fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ