Partner serwisu
24 lipca 2014

Nie dojdzie do układu w KKSM, spółkę czeka likwidacja

Kategoria: Aktualności

Wierzyciele odrzucili propozycje układowe spółki DSS. Bank BZ WBK zagłosował przeciwko układowi w KKSM. W wyniku tego obchodząca w tym roku 140. rocznicę powstania spółka zostanie zlikwidowana. W czasie wczorajszego  Zgromadzenia Wierzycieli KKSM za układem wypowiedziała się zdecydowana większość z wierzycieli.  

Nie dojdzie do układu w KKSM, spółkę czeka likwidacja

- Postawa BZ WBK jest dla nas całkowicie niezrozumiała. W oderwaniu od toczących się rozmów, bank złożył w sądzie w dniu wczorajszym pismo, w którym wycofał swoje poparcie dla odroczenia terminu głosowania na Zgromadzeniu Wierzycieli, nie dając Spółce żadnych szans na reakcję. Co niezmiernie ważne jako Zarząd dowiedzieliśmy się o tym fakcie dopiero w czasie Zgromadzenia Wierzycieli – mówi Rafał Abratański, Prezes Zarządu KKSM.

Zarząd KKSM spodziewa się, iż najpóźniej dziś sędzia referent Iwona Róziewicz wyda postanowienie o zmianie opcji postępowania upadłościowego na likwidacyjne. Zarząd Spółki zamierza złożyć zażalenie na to postanowienie.

- Z oczywistych względów nie znamy jeszcze uzasadnienia tej decyzji, jednak już w tym momencie wiadomo, że sędzia Tylus-Chałońska popełniła liczne błędy formalne i faktyczne, które mogą być podstawą do złożenia przez nas zażalenia na postanowienie o zmianie opcji. Zamierzamy wykorzystać ten fakt i dalej walczyć o przyszłość KKSM. Niezależnie od tego złożyliśmy skargę wraz z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania kontrolnego wobec sędziego-komisarza przez Sąd Apelacyjny w Krakowie –  podsumowuje Rafał Abratański.

Źródło: http://www.dss.pl/

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ