Partner serwisu
17 lipca 2014

KKSM ma szansę odzyskać 25 mln zł

Kategoria: Aktualności

Dzięki znowelizowanym przepisom (dot. zasady spłaty przedsiębiorców, którzy nie otrzymali zapłaty za swoje usługi i materiały wykorzystane przy budowie autostrad i dróg ekspresowych), spółka należąca do Grupy DSS ma szansę na odzyskanie co najmniej 25 mln zł.

KKSM ma szansę odzyskać 25 mln zł

Wniosek do GDDKiA
Są to środki, które należą się spółce za kruszywo dostarczone na budowę autostrady A2. Wniosek do GDDKiA składamy w najbliższych dniach i liczymy, że zostanie on rozpatrzony w ekspresowym tempie, a pieniądze wpłyną wkrótce na kontro KKSM. Oczywiście w dalszym ciągu mamy nadzieję, że w późniejszym terminie uda nam się odzyskać pozostałe należne Spółce środki – mówi Rafał Abratański, Prezes Zarządu KKSM i DSS.

Pieniądze, które wpłyną do KKSM zostaną wykorzystane częściowo na wcześniejszą spłatę wierzycieli, a częściowo zasilą kapitał obrotowy.

- Podkreślić należy, iż tylko w przypadku zawarcia układu KKSM będzie mogła otrzymać te środki. Jest to więc kolejny, bardzo mocny, argument za układem - dodaje Rafał Abratański.

Nowa ustawa
W dniu 15 lipca 2014 r. w Dzienniku Ustaw RP opublikowana została ustawa zmieniająca zasady spłaty przedsiębiorców, którzy nie otrzymali zapłaty za swoje usługi i materiały wykorzystane przy budowie autostrad i dróg ekspresowych. W związku z nowelizacją specustawy oraz toczącymi się negocjacjami z BZ WBK Zarząd KKSM w porozumieniu z bankiem złożył do sądu wniosek o przesunięcie Zgromadzenia Wierzycieli, które ma decydować o dalszych losach spółki.

- W ostatnich dniach obserwujemy spory wzrost aktywności banku, co jest dobrym sygnałem. Pomijając podstawy formalne wniosku, istotnym jest, że potrzebujemy nieco więcej czasu na wypracowanie optymalnych rozwiązań dla Spółki i wierzycieli. Liczymy, że Sąd w Kielcach, tak jak poprzednio przychylił się do utrzymania opcji układowej, tak i tym razem przychyli się do naszego wniosku i da nam więcej czasu na to, aby mogło dojść do układu – podsumowuje Rafał Abratański.

Źrodło: Grupa DSS

Fot. Grupa DSS

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ