Partner serwisu
14 czerwca 2022

30 lat firmy Lubas

Kategoria: XIV konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku, 13-14 czerwca 2022, Zakopane Nosalowy Dwór

Firma Lubas, zajmująca się produkcją wyrobów z poliuretanu, obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Podczas konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku przedstawiciel firmy Daniel Marciniak, odebrał pamiątkową statuetkę.

30 lat firmy Lubas

– To wspaniały wynik, ale i wielkie zobowiązanie. Gratuluję jubileuszu, trzymamy kciuki za kolejne co najmniej 30 lat – mówił Adam Grzeszczuk, prezes firmy BMP, która organizuje konferencję. Lubas od lat uczestniczy w tych branżowych spotkaniach, prezentując nowoczesne rozwiązania z poliureatanu dla branży kruszyw.

 

O firmie

Lubas to niekwestionowany lider w produkcji wyrobów z poliuretanu. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował tym, że po 30 lat funkcjonowania znajduje się ono w światowej czołówce i może pochwalić się najszerszym portfolio produktowym w Europie.

Firma została założona w Wieczfni-Kolonii na początku lat 90. ubiegłego wieku przez Wiesława Lubasa, który zdobywał doświadczenie i wiedzę pracując przez lata na Politechnice Warszawskiej w zespole zajmującym elastomerami poliuretanowymi. Szybko zaczęła odnosić pierwsze sukcesy i stała się pionierem we wdrażaniu wyrobów poliuretanowych. Od samego początku aż do dziś jest firmą rodzinną. Obecnie jej prezesem jest syn założyciela – Mariusz Lubas.

Przedsiębiorstwo dysponuje nowoczesnym zakładem mechanicznym w Wieczfni Kościelnej, na który składa się kilkanaście ciągów technologicznych umożliwiających równoległą produkcję na wielu wydziałach. Dodatkowo, posiada własną odlewnię elastomerów poliuretanowych, w której pracuje zespół wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Wyroby firmy Lubas charakteryzują się wysoką jakością i znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Cechują je wysoka trwałość, trudnościeralność, odporność m.in. na hydrolizę, wodę morską, temperaturę, duże obciążenia dynamiczne czy promieniowane UV. Tworzone są tak, by sprostać wszelkim technologicznym potrzebom maszyn i urządzeń z branż ciężkich. A dodatkowo, w myśl idei tailor made, by rozwiązać konkretne problemy klientów.

Z roku na rok firma coraz bardziej umacnia pozycję na polskim rynku, ale także rozwija swoją ekspansję na rynkach międzynarodowych. Pośrednio lub pośrednio obecna jest już w 42 krajach, na 6 kontynentach. Jej wybory wykorzystywane są m.in. do przebudowy Kanału Panamskiego, odśnieżania największego lotniska na świecie w Nowym Jorku czy prac w kopalni między Sierra Gorda w Chile.
 

Działania firmy Lubas doceniane są przez prestiżowe instytucje i organizacje. Przedsiębiorstwo znalazło się w starannie wyselekcjonowanym przez magazyn „Forbes” gronie najlepszych firm rodzinnych. W 2019 r. zdobyło tytuł „Wybitny eksporter” podczas XVII Kongresu Eksporterów Polskich.

Źródło: strona internetowa firmy Lubas.

***

XIV Konferencja Naukowo-Techniczna Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku odbywa się w dniach 13-14 czerwca w Zakopanem. Organizatorem jest BMP Sp. z o.o. – wydawca magazynu Surowce i Maszyny Budowlane oraz portalu kieruneksurowce.pl.

Rolę Honorowego Gospodarza pełni MKM Kruszywa sp. z o.o.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ