Partner serwisu
Tylko u nas
27 lipca 2020

Bartłomiej Nowak: Nowa sytuacja, nowe wyzwania

Kategoria: Aktualności

– Nowa sytuacja postawiła nowe wyzwania. Firma Nordkalk powstała w 1898 roku i od tego czasu przeżyliśmy już kilka niepokojących wydarzeń na świecie. W czasie panującej epidemii szeroko korzystamy z narzędzi i usług internetowych, pozwalających na bezpieczne i efektywne realizowanie naszych zadań – mówi Bartłomiej Nowak, dyrektor Zakładu w Miedziance i Zakładu w Wolicy.

Bartłomiej Nowak: Nowa sytuacja, nowe wyzwania

Jak generalnie branża wapiennicza i firma Nordkalk radzą sobie w czasie pandemii?
Nordkalk jest wiodącym dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, takich jak: przemysł celulozowo-papierniczy, stalowy, wydobywczy, budowlany i chemiczny. Nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę. Dzięki kopalniom w 22 lokalizacjach w rejonie Morza Bałtyckiego i w Centralnej Europie jesteśmy zawsze blisko naszych klientów. Obecnie koncentrujemy się na tym, aby chronić naszych pracowników na tyle, na ile jest to możliwe i utrzymać produkcję na założonym poziomie.

Jakie kroki podjęto w Nordkalku, w tym trudnym dla wszystkich czasie?
Nowa sytuacja to nowe wyzwania. Firma Nordkalk powstała w 1898 roku i od tego czasu przeżyliśmy już kilka niepokojących wydarzeń na świecie. W czasie panującej epidemii szeroko korzystamy z narzędzi i usług internetowych, pozwalających na bezpieczne i efektywne
realizowanie naszych zadań. Nordkalk w swoim działaniu stosuje się do zaleceń lokalnych władz oraz WHO, w oparciu o te zalecenia stworzył swoje wewnętrze procedury postepowania, które są na bieżąco aktualizowane. Do głównych zasad należą:

  •  w przypadku jakichkolwiek objawów złego samopoczucia (temperatura, kaszel) pozostanie w domu i zgłoszenie się do lekarza,
  • ograniczenie kontaktów bezpośrednich,
  • stosowanie dezynfekcji rąk oraz noszenie maseczek,
  • zachowywanie dystansu do innych.

Nasza firma zaleca we wszystkich swoich lokalizacjach pracę zdalną wszystkim, którzy mogą wykonywać swoje zadania z domu, wprowadziła również ograniczenia w podróżowaniu, a wszystkie podróże międzynarodowe i krajowe muszą być zatwierdzone przez przełożonych.


Jak wygląda w czasie pandemii utrzymanie ciągłości wydobycia? Czy są z tym problemy?
W naszych zakładach korzystamy z usług podwykonawców przy transporcie kamienia z wyrobiska do zakładów przeróbczych. Codzienna praca w systemie zmianowym z dużą liczbą osób realizujących poszczególne operacje wymagała od nas dużego zaangażowania w stworzeniu systemu zapewniającego maksymalne bezpieczeństwo. W naszych instrukcjach dla podwykonawców i własnych pracowników obsługujących sprzęt mobilny położyliśmy nacisk na konsekwentne dbanie o higienę miejsca pracy. Wszystkie osoby musiały dezynfekować wnętrze maszyny preparatem do dezynfekcji powierzchni przed rozpoczęciem pracy.

k

Wypowiedź pochodzi z czasopisma Surowce i Maszyny Budowlane 2.2020
 

fot. Nordkalk
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ