Partner serwisu

Labor omnia vincit

Kategoria: Rozmowa z

„Praca wszystko zwycięża” – cytat Wergiliusza przytoczony w tytule dobrze opisuje działalność LABOR SWTP INVESTMENT – firmy zajmującej się dostawą i serwisem taśm przenośnikowych, która w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. O tym, dlaczego budzą strach u konkurencji i co osiągnęli przez 10 lat opowiada Ksenia Jurkowska, dyrektor działu sprzedaży i marketingu.

Labor omnia vincit

Nazwa firmy – „Labor” – kojarzy się bardziej z laboratorium niż taśmami. Skąd wziął się pomysł na taką właśnie nazwę?
Aby dobrze pojąć, dlaczego firma nazywa się Labor, musimy cofnąć się nieco w czasie.
Spółka jest przedsiębiorstwem wielopokoleniowym. Istnieje od 2003 r., a właściwie jej korzenie sięgają 1989 r., czyli czasu, kiedy pierwsze kroki związane z wulkanizacją taśm przenośnikowych postawił dziadek, a później ojciec dzisiejszego właściciela.
Słowo „labor” wywodzi się z łaciny i jest to synonim słów: pracowitość, trud, zmęczenie. Oznacza upodobanie do tego, co się realizuje i przyjemność z tego, czego się dokonuje. Generalnie niesie za sobą jeden przekaz – ciężką pracę. Nie rozwinęlibyśmy się, gdyby nasi pracownicy nie wykonywali swoich zadań z ogromną pracowitością i zaangażowaniem przez ćwierć wieku. Takie nastawienie spowodowało, że dziś jesteśmy jedną z wiodących firm zajmujących się kompleksowym serwisem taśm przenośnikowych.

Utożsamiacie się ze znaczeniem nazewnictwa „Labor”?
Jak najbardziej. Kiedy zaczynaliśmy, firma była niewielka. Dziś jesteśmy liderem w naszej branży i budzimy lekką grozę wśród konkurencji.

A chcecie budzić?
Szanujemy swoich konkurentów i uważamy, że są potrzebni. Nieustannie mobilizują nas do podejmowania nowych wyzwań. Wiem, że wiele się o nas mówi – głośno i różnie – ale oznacza to, że firma jest widoczna i wzbudza respekt. Tak ma być (śmiech)!

W tym roku obchodzicie swoje dziesięciolecie. Każdy jubileusz jest czasem podsumowań. Zatem jakie wydarzenia z tego okresu warto podkreślić, co najbardziej wpłynęło na rozwój firmy?

Przede wszystkim zainwestowaliśmy w ludzi i rozwinęliśmy zaplecze magazynowe. Wszystko w życiu jest zależne od człowieka, ponieważ to, co nas otacza, jest efektem pracy ludzkiej. Nasi pracownicy są kompetentni, wyszkoleni i posiadają odpowiednie uprawnienia – to jest najważniejsze!!! Gdy zaczynaliśmy pracę, na serwisie zatrudnione były 4 osoby, dziś – 30. To znacząco poprawiło naszą mobilność. Jesteśmy na każde wezwanie klienta, jedziemy na usługę serwisową zawsze, gdy zaistnieje potrzeba. Dodatkowo współpraca z wiodącymi producentami, którzy na bieżąco dostarczają nam każdy typ taśm, wzmacnia mobilność i działanie naszego serwisu 24h/dobę, 7 dni w tygodniu na terenie całego kraju.

Rozmawiała Sabina SzewczykFot. BMP'

 

Cały wywiad z Ksenią Jurkowską, dyrektorem działu sprzedaży i marketingu LABOR SWTP INVESTMENT, przeczytają Państwo w magazynie "Surowce i Maszyny Budowlane" 5/2013

zamów prenumeratę w wersji elektronicznej lub drukowanej

 Jak zamówić prenumeratę czasopisma drukowaną/elektroniczną 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ