Partner serwisu

Gospodarowanie odpadami po nowemu

Kategoria: Zdaniem prawnika

Mariusz Dyka

W 2013 r. polski system prawny stawia przed przedsiębiorcami wytwarzającymi kruszywa nowe wyzwanie – muszą dostosować swoją działalność do zmienionych wymogów dotyczących gospodarowania odpadami.

Gospodarowanie odpadami po nowemu

Dnia 13 stycznia bieżącego roku weszły w życie kolejne zmiany w treści ustawy z dnia 10 lipca 2008 o odpadach wydobywczych (Dz.U. z 2008r. Nr 138 poz. 865 z późn. zm.). Ponadto od dnia 23 stycznia 2013 r. obowiązują (w większości) przepisy nowej ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2013 r. poz. 21).

Zakres przytoczonych wyżej zmian prawa obejmuje uszczegółowienie obowiązujących zasad postępowania z odpadami wydobywczymi, w tym dotyczących obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych, usuwa niektóre z zawartych w nich sprzeczności. Nowa ustawa wprowadza kompleksowe zmiany zasad postępowania z odpadami, obejmujące między innymi nowe sposoby legalizacji ich wytwarzania i gospodarowania.

W treści artykułu dokonano analizy tych zmian w tych przepisach, które zdaniem autora w największym stopniu związane są bezpośrednio z produkcją kruszyw.


Autor: Mariusz Dyka

fot.: BMP'

 

Cały artykuł został opublikowany w magazynie "Surowce i Maszyny Budowlane" 1/2013

zamów prenumeratę w wersji elektronicznej lub drukowanej

 

Jak zamówić prenumeratę czasopisma drukowaną/elektroniczną

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ