Partner serwisu
24 stycznia 2018

Interpretacja UZP zapisów ustawy Prawo zamówień publicznych dot. nazw podwykonawców

Kategoria: Aktualności

Pod koniec czerwca 2017 r. Polski Związek Pracodawców Budownictwa skierował do UZP prośbę o interpretację przepisu art. 36 ust. 1 ustawy Pzp w kontekście obowiązku wskazywania przez wykonawców w ofertach wykonania zamówienia publicznego nazw firm podwykonawców i z początkiem tego roku otrzymali długo oczekiwaną odpowiedź.

Interpretacja UZP zapisów ustawy Prawo zamówień publicznych dot. nazw podwykonawców

Przypominając zapis „W świetle przepisów ustawy Pzp, treścią oferty jest skonkretyzowany w oparciu o informacje przedstawione przez zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia zakres zobowiązania jakie przyjmuje na siebie wykonawca, w szczególności sposób, termin, a także warunki wykonania zamówienia publicznego, które nie mogą podlegać modyfikacjom na późniejszym etapie…”
Jak oświadcza UZP „… zakres informacji, o których mowa w art. 36b ustawy Pzp tj nazwy firm podwykonawców, może zostać uznany za treść oferty w rozumieniu 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp. Informacja dotycząca imion i nazwisk (firm) podwykonawców nie posiada waloru treści oferty , a tym samym brak ww. informacji nie może stanowić podstawy do jej odrzucenia.”

źródło: www.pzpb.com.pl
fot. 123RF
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ