Partner serwisu

RELACJA

Kategoria: XIV Sympozjum Kruszywa Cement Wapno 2007

     „Bełchatów to stolica polskiej energetyki. W dniach 24-26 października stanie się jednak również bardzo ważnym miejscem dla rodzimego przemysłu cementowego, wapienniczego i kruszyw” – tak gości XIV Sympozjum Naukowo-Technicznego KRUSZYWA – CEMENT – WAPNO 2007 witał Andrzej Igras – redaktor naczelny BMP. 

    I rzeczywiście – bełchatowskie spotkanie osiągnęło znaczącą rangę, o czym świadczy rekordowa liczba referatów, ilość uczestników (zgłoszonych 230 osób), stoisk wystawienniczych (ponad 40). Ale i wspaniała atmosfera, wiele udanych rozmów, spotkań towarzyskich  i biznesowych.

  W programie sympozjum, którego organizatorem była redakcja magazynu Surowce i Maszyny Budowlane oraz BMP, znalazły się referaty naukowe i ciekawe prezentacje firm branżowych. Nie zabrakło również czasu na dyskusje, zwiedzanie stoisk i bardziej nieformalne spotkania, którym sprzyjała wspaniała atmosfera podczas uroczystego bankietu i niezwykle wesoły „klimat” w czasie występu Krzysztofa Piaseckiego czy iluzjonisty Filipa Piestrzeniewicza. 
„Głównym bohaterem” sympozjum były materiały budowlane – o ich wadze (i to dosłownie) mogliśmy się przekonać w czasie zawodów polegających na przenoszeniu ciężkich worków. Konkurencje te nadzorował sam Mariusz Pudzianowski.

Uzupełnieniem bogatego programu była tradycyjna wycieczka – tym razem do nowoczesnej kopalni Sławno, należącej do Nordkalk Sp. z o.o.


     Na zakończenie tej krótkiej relacji pragniemy podziękować wszystkim przybyłym gościom, którzy nie szczędzili nam – organizatorom – słów uznania. Dziękujemy Honorowemu Gospodarzowi – firmie Nordkalk, patronom honorowym i naukowym. Dziękujemy sponsorom – firmie Claudius Peters i Przedsiębiorstwu Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem S.A. 

     Do zobaczenia już za rok, a tymczasem… „przeżyjmy to jeszcze raz” – zapraszamy do obejrzenia kilku wybranych zdjęć z imprezy. Więcej fotek umieścimy na naszym ftp. Szerszą relację zamieścimy również w posympozjalnym wydaniu magazynu Surowce i Maszyny Budowlane.

Więcej zdjęć na FTP: 

Przez klienta ftp: 
83.14.133.172 
użytkownik: bmp 
hasło: grafika 

lub przez przeglądarkę internetową: 
ftp://bmp:grafika@83.14.133.172 

W KATALOGU „Do ściągania”

Honorowy Gospodarz :

   

Honorowy Patronat :

Ministerstwo Gospodarki

Polski Związek Pracodawców 
Producentów Kruszyw

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego

 

Patronat naukowy :

Rektor Akademii 
Górniczo-Hutniczej 
im. Stanisława Staszica 
w Krakowie 
prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś

Instytut Mineralnych 
Materiałów Budowlanych

Partnerzy :

 

Sponsorzy panelowi:

 

 

 

Patronat medialny :

 

Organizator :

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ