Partner serwisu

RELACJA

Kategoria: XVI Sympozjum Kruszywa Cement Wapno

Wykłady, prezentacje, wystawa stoisk, zabawa podczas gali, pokaz maszyn, wycieczka naukowo-techniczna… W piątek (11 października) zakończyło się XVI sympozjum Kruszywa – Cement – Wapno, zorganizowane przez redakcję dwumiesięcznika „Surowce i Maszyny Budowlane” i firmę BMP.

RELACJA

    Co roku sympozjum odbywa się w innym, ciekawym mieście. Tym razem miejscem obrad został Kraków, a konkretnie – nowoczesne centrum hotelowo-konferencyjne Best Western. Z Krakowa tylko kilkanaście kilometrów jest do Czatkowic – to właśnie ten zakład był Gospodarzem tegorocznej imprezy (Południowy Koncern Energetyczny pełnił rolę Honorowego Gospodarza). W ostatni dzień konferencji goście mogli zobaczyć, jak w nowoczesny sposób wydobywa się i przerabia tam wapień.

    Jak zawsze, tak i tym razem na sympozjum spotkali się przedstawiciele przemysłu kruszyw oraz cementowo-wapienniczego, firm i uczelni związanych z tymi branżami, aby porozmawiać o wspólnych sprawach, wysłuchać wykładów przygotowanych przez naukowców czy praktyków i zobaczyć prezentacje firm podczas poszczególnych paneli oraz na stoiskach ustawionych w hollu hotelowym. Innowacją była organizacja, po raz pierwszy w ramach imprezy, dynamicznego pokazu maszyn dla górnictwa skalnego.

    Serdecznie dziękujemy Gospodarzowi tegorocznej edycji, KW Czatkowice Sp. z o.o., za pomoc przy organizacji imprezy. Dziękujemy firmom, instytucjom i stowarzyszeniom, które objęły patronat nad sympozjum: Ministerstwu Gospodarki, Głównemu Geologowi Kraju, Polskiemu Związkowi Pracodawców Producentów Kruszyw, Wyższemu Urzędowi Górniczemu, Marszałkowi Województwa Małopolskiego, Tarmac Kruszywa Polska, Katedrze Górnictwa Odkrywkowego AGH, ISCMOiB O/Mineralnych Materiałów Budowlanych w Opolu.

    Dziękujemy Państwu za liczne przybycie (prawie 250 gości) i za życzliwą, miłą atmosferę. Zapraszamy już za rok.
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ