Partner serwisu

RELACJA

Kategoria: I Konferencja Nowoczesne kopalnie żwiru i piasku

Spotkań stricte dla kopalni żwiru i piasku jeszcze nie było. Pracujący w tych zakładach niejednokrotnie skarżyli się, że zawsze na sympozjach branżowych mówi się głównie o kruszywach łamanych i kamieniołomach. Zmieniliśmy to, organizując w hotelu Hyrny w Zakopanem pierwszą konferencję „Nowoczesne kopalnie żwiru i piasku” (8-9 czerwca 2009). Na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad 150 osób. Tak wysoka frekwencja to po części zasługa i bogatego programu, i możliwości zobaczenia nowoczesnych zakładów należących do KRUSZGEO, i pewnie po części uroku Zakopanego.

 

RELACJA
Faktem jest, że kopalni wydobywających żwir i piasek systematycznie przybywa. Na konkurencyjnym rynku trzeba oferować kruszywa najwyższej jakości. By to osiągnąć, należy inwestować w nowoczesny sprzęt. I to właśnie o innowacyjnych przesiewaczach, kruszarkach, maszynach transportowych, odwadniaczach czy hydrocyklonach podzcas konferencji mówiono najwięcej. Referaty specjalistów-pracowników kopalni przeplatały się z prezentacjami firm działających w branży (z ich ofertą można było zaznajomić się również na stoiskach wystawowych). Nie zabrakło wykładów o rekultywacji, geologii czy o aktualnych problemach ważnych dla producentów kruszyw – na ten temat mówił zwłaszcza Aleksander Kabziński z PZPPK.

Wymianie doświadczeń zawsze sprzyjają mniej formalne spotkania – my mogliśmy rozmawiać, a także bawić się w czasie wieczoru góralskiego. W końcu co jak co, ale w Zakopanem nie mogło zabraknąć konkursów z ciupagami i góralskiej muzyki czy tańca.

Drugi dzień to „nowoczesne kopalnie żwiru i piasku” w praktyce. Odwiedziliśmy należące do KRUSZGEO zakłady w Dębnie oraz Frydmanie. I właśnie honorowemu gospodarzowi – KRUSZGEO SA – chcielibyśmy w sposób specjalny podziękować za duże zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy. Dziękujemy również patronom – Polskiemu Związkowi Pracodawców Producentów Kruszyw i firmie Cemex Polska Sp. z o.o. oraz wszystkim gościom. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy już za rok.
 
 
 
Honorowy gospodarz Patronat Patronat medialny Organizator  
 
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ