Partner serwisu

RELACJA

Kategoria: XV Sympozjum Kruszywa Cement Wapno 2008

 
 
Spotykaliśmy się w Górażdżach, Cedzynie, Bydgoszczy. Honorowym gospodarzem był Ożarów, Trzuskawica czy Nordkalk. Wielu gości wciąż pamięta pierwsze konferencje, wielu przyjechało dopiero w tym roku. Znów na gościnną ziemię kielecką, bo miejsce to, jak żadne inne w Polsce, jest właściwe do rozmów o przemyśle surowców mineralnych.
     W dniach 8-10 października około 230 gości uczestniczyło w XV jubileuszowym Sympozjum Naukowo-Technicznym KRUSZYWA CEMENT WAPNO, zorganizowanym w hotelu Europa w Starachowicach.

     W programie sympozjum, którego organizatorem była redakcja magazynu Surowce i Maszyny Budowlane oraz BMP, znalazły się i referaty naukowe, i ciekawe prezentacje firm branżowych. Nie zabrakło również czasu na dyskusje, zwiedzanie stoisk i bardziej nieformalne spotkania, którym sprzyjała wspaniała atmosfera choćby uroczystego bankietu, podczas którego wystąpił rewelacyjny zespół tancerzy Retro Show, czy w czasie wieczoru grillowego, kiedy to wielu spróbowało swych sił w kasynie.

     Przez 15 lat organizowania sympozjum zmieniło się wiele, jednak niektóre punkty imprezy od lat pozostają stałe i co roku cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Tak jest między innymi z wycieczką techniczną, która odbywa się w ostatni dzień spotkania. W tym roku zobaczyliśmy i kopalnię (efektowne strzelanie), i cementownię w Małogoszczu (wiele inwestycji). Zwiedzających powitał dyrektor Mirosław Majchrowicz, który przedstawił te nowoczesne zakłady – szczegóły przybliżyli przewodnicy – specjaliści.

     Pragniemy podziękować wszystkim przybyłym gościom. Dziękujemy Honorowemu Gospodarzowi – firmie Lafarge. Dziękujemy Honorowym Patronom: Polskiemu Związkowi Pracodawców Producentów Kruszyw, Stowarzyszeniu Przemysłu Wapienniczego, Ministerstwu Gospodarki, Głównemu Geologowi Kraju, Akademii Górniczo-Hutniczej i Instytutowi Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych.
Dziękujemy sponsorowi sympozjom – firmie Balnex. Zapraszamy już za rok.
 
 
 
 

 

Honorowy gospodarz:
Sponsor:


Honorowy patronat:


Polski Związek Pracodawców Producentów KruszywWICEPREZES RADY MINISTRÓW
MINISTER GOSPODARKI
Waldemar Pawlak


ISCMOiB
Oddział Inżynierii Materiałowej, Procesowej i Środowiska
GŁÓWNY GEOLOG KRAJU
Henryk Jacek JezierskiAKADEMIA GÓRNICZO - HUTNICZA
IM. STANISŁAWA STASZICA W KRAKOWIE
prof.dr hab.inż.
Antoni Tajduś
REKTOR


Organizator:Patronat medialny:


 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ