Partner serwisu

RELACJA

Kategoria: Konferencja TRANSPORT I LOGISTYKA MINERALNYCH MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH; 2-3 czerwca 2008

Budowa dróg, autostrad to od lat „modny” temat, pojawiający się w mediach tym częściej, im mniej czasu zostało choćby do Euro 2012. Konieczność przeprowadzenia olbrzymich inwestycji wiąże się z dużym wzrostem zapotrzebowania na kruszywa, cement czy wapno. O sukcesie w znacznej mierze zaważą tu kwestie transportu – kolejowego, samochodowego, czy sprawnego transportu wewnątrzzakładowego.

RELACJA
     O tym, jak rozwiązać problemy z przewozem kruszyw czy wapna, jak efektywnie organizować transport wewnątrz kopalni, o współpracy przewoźników z producentami materiałów budowlanych rozmawiano podczas konferencji „Transport i logistyka mineralnych materiałów budowlanych”, zorganizowanej po raz pierwszy przez redakcję „Surowców i Maszyn Budowlanych” oraz firmę BMP. Oprócz możliwości wysłuchania wielu referatów (odbywających się w pięknych okolicznościach przyrody – w położonym w lesie hotelu Echo) goście mieli okazję nawiązać nowe kontakty, porozmawiać, wymieniać doświadczenia podczas spotkania grillowego czy zwiedzania nowoczesnego zakładu w Wolicy.

     Honorowym Gospodarzem konferencji został jeden z największych producentów kruszyw w Polsce – firma Nordkalk Sp. z o.o. Doceniając wagę imprezy patronat nad spotkaniem objęły: Ministerstwo Infrastruktury, Izba Gospodarcza Transportu Lądowego oraz Polski Związek Pracodawców Producentów Kruszyw. Sponsorem był jeden z największych przewoźników kolejowych – firma PTKiGK z Rybnika.

     Przyjazd wielu specjalistów z kopalni kruszyw mineralnych, przemysłu gipsowego, wapienniczego i cementowego, firm przewozowych – zwłaszcza przewoźników kolejowych – świadczy o tym, że takie konferencje jak ta cedzyńska są dziś potrzebnym i cennym źródłem wiedzy na tematy związane z szeroko dyskutowanymi kwestiami transportu i logistyki materiałów budowlanych.

     Sponsorowi, wszystkim organizacjom branżowym, naukowcom i specjalistom bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu imprezy, a gościom za przyjazd i sporo pozytywnych opinii. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie.

     Szeroka relacja zamieszczona będzie również w numerze 3/08 magazynu Surowce i Maszyny Budowlane.
 
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ