Partner serwisu

Rekordowa liczba gości w podkieckiej Cedzynie

Kategoria: XIII Sympozjum Naukowo-Techniczne Wapno – Kruszywa – Cement 2006

Na sympozjum, które odbyło się w pięknej leśnej okolicy podkieleckiej Cedzyny, w dniach 25-27 października, przybyła rekordowa jak na tę imprezę liczba gości - ponad 180.

 

 

"Myślę, że pogłębimy naszą wiedzę, nawiążemy nowe kontakty zawodowe i spędzimy dobry czas na ziemi kieleckiej - kolebce przemysłu wydobywczego" - tak gości Sympozjum Naukowo-Technicznego WAPNO – KRUSZYWA – CEMENT 2006 witał Stefan Malicki - prezes ZPW Trzuskawica S.A. Zakład ten był Honorowym Gospodarzem XIII (bynajmniej nie pechowej - jak zapewnia wielu zaproszonych) edycji tej jednej z najbardziej znanych w Polsce konferencji dla przemysłu materiałów budowlanych, tradycyjnie zorganizowanej przez magazyn "Surowce i Maszyny Budowlane" oraz BMP Sp. z o.o.


    
     W programie znalazły się referaty naukowe, prezentacje firm, nie zabrakło czasu na dyskusje, zwiedzanie stoisk i bardziej nieformalne spotkania, które ułatwiała wspaniała atmosfera podczas uroczystego bankietu i niezwykle wesoły "klimat" w czasie "Wieczoru Diabłów". Były uroczyste toasty, wręczanie nagród, podziękowań, liczne konkursy i wiele śmiechu, przede wszystkim przy występie kabaretu DŁUGI.
     Uzupełnieniem bogatego programu były aż dwie wycieczki techniczne - do Trzuskawicy i do Cementowni Nowiny. Zwiedzano i zakłady, i kopalnie. Wszyscy przedstawiciele branż wymienionych w nazwie sympozjum byli więc zadowoleni.
Na zakończenie tej krótkiej relacji pragniemy podziękować wszystkim przybyłym gościom, którzy nie szczędzili nam - organizatorom - słów uznania. Dziękujemy Honorowemu Gospodarzowi, patronom honorowym i naukowym. Dziękujemy sponsorowi - firmie IMS Stalserwis.
     Zapraszamy już za rok, być może ponownie w okolice Kielc…

     A tymczasem "przeżyjmy to jeszcze raz" i zobaczmy kilka wybranych zdjęć z omawianej imprezy.
     Szerszą relację zamieścimy w specjalnym posympozjalnym wydaniu magazynu Surowce i Maszyny Budowlane.Referaty wygłoszone podczas sympozjum:

  • Metoda oceny zużycia wymurówki w piecu obrotowym - dr inż. Grzegorz Siemiątkowski, IMMB
  • Wykorzystanie gipsu w przemyśle materiałów budowlanych - dr inż. Paweł Pichniarczyk, IMMB
  • Produkcja kruszyw w Unii Europejskiej - prof. dr hab. inż. Wiesław Kozioł, mgr inż. Paweł Kawalec, AGH
  • O problemach oceny racjonalnego wiercenia otworów strzałowych w odkrywkowych kopalniach surowców skalnych - prof. dr hab. inż. Artur Bęben, AGH,
  • Zgorzel bazaltowa - problem nierozwiązany - dr inż. Stefan Góralczyk, IMBiGS

Honorowy Gospodarz:

 

Sponsor panelowy:

 

Honorowy patronat:

Ministerstwo Gospodarki

Instytut Mineralnych
Materiałów Budowlanych

Polski Związek Pracodawców
Producentów Kruszyw

Stowarzyszenie
Przemysłu Wapienniczego

 

Patronat naukowy:

Rektor Akademii
Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica
w Krakowie
prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś

 

Patronat medialny:

 

Organizator:

cemex

 

 

 

 

 

 

Honorowy patronat:

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ