Partner serwisu
13 września 2023

Budimex zmodernizuje stadion w Ząbkowicach Śląskich

Kategoria: Aktualności

Budimex do końca 2024 r. dokona kompleksowej modernizacji stadionu miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. W jej ramach powstanie nowy budynek wielofunkcyjny ‎z szatniami, ogólnodostępnymi pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, ‎salą ‎wykładową oraz pomieszczeniami biurowymi.‎ Ważnym elementem zadania będzie wykonana strefa wypoczynku i rekreacji dedykowana rodzinom z dziećmi. Koszt modernizacji opiewa na ‎19 164 384‎ zł brutto.

Budimex zmodernizuje stadion w Ząbkowicach Śląskich

W ramach przetargu Budimex został wybrany przez samorząd wykonawcą przetargu na roboty budowlane związane z modernizacją stadionu miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. Zbudowany w ramach zadania obiekt wielofunkcyjny ma zostać wyposażony w pompy ciepła oraz instalację fotowoltaiczną. Dodatkowo w ramach Zamówienia Budimex przebuduje parking przy Słonecznej Arenie i Słonecznym Parku Wodnym. ‎Na miejscu powstanie również dodatkowa atrakcja w postaci mini pumptracku o nawierzchni asfaltowej. Obiekt będzie umożliwiał jazdę ‎na deskorolce, hulajnodze oraz rolkach, a także będzie wyposażony w system małej retencji wód opadowych i roztopowych, który pomoże w nawadnianiu pobliskich boisk.

Jesteśmy zadowoleni i szczególnie zmotywowani faktem powierzenia nam ważnego z punktu widzenia lokalnej ‎społeczności zadania modernizacji stadionu miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. Zgodnie z dewizą firmy dołożymy ‎wszelkich starań, aby projekt został zakończony w najwyższych standardach w przewidzianym terminie do końca przyszłego roku i efektywnie służył jako arena przyszłych mistrzów sportu – mówi Andrzej Schmalenberg, dyrektor Oddziału ‎Budownictwa Ogólnego Południe Budimex.‎

Budimex może pochwalić się rozległym oraz udokumentowanym doświadczeniem zarówno w zakresie budowy, jak i modernizacji obiektów sportowych na terenie całej Polski. Spółka odpowiada za budowę Akademickiego Centrum Sportu w Bydgoszczy, Centrum Przygotowań Paraolimpijskich, w ramach której przebudowano i zmodernizowano Halę Widowiskowo-Sportową Jaskółka, a także budowę największego kompleksu rekreacyjnego w Markach – Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, za którą firma otrzymała złotą statuetkę w ogólnopolskim konkursie „Budowa Roku 2019”.

źródło: inf. prasowa
fot. inf. prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ