Partner serwisu
10 maja 2023

Militarne pamiątki w górnictwie – niebezpieczeństwo po latach

Kategoria: XV Konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku, 1-2 czerwca 2023 r., Bronisławów

Niebezpieczne zdarzenia w kopalniach odkrywkowych, związane przede wszystkim ze znalezieniem niewybuchów, będą tematem WYKŁADU SPECJALNEGO, który odbędzie się w ramach XV konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku.

Militarne pamiątki w górnictwie – niebezpieczeństwo po latach

W prezentacji, którą przygotuje Marcin Skrobisz z Okręgowego Urzędu Górniczego w Krakowie, zostaną omówione niebezpieczne zdarzenia w kopalniach odkrywkowych z terenu całej Polski w latach 2012–2023, a w szczególności przypadki odnalezienia niewybuchów z pierwszej (Zakład Eksploatacji Kruszywa „Bobrowniki”) oraz drugiej wojny światowej (Kopalnia Piasku „Kotlarnia”). Ponadto referujący przybliży działania wypracowane przez organ nadzoru górniczego mające na celu eliminację tego zagrożenia, które jako „dobra praktyka” powinny na stałe wejść w kanon postępowania każdego przedsiębiorcy górniczego.

***
XV konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku odbędzie się w dniach 1-2 czerwca 2023 r. w Bronisławowie, w hotelu Magellan. Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o., wydawca magazynu Surowce i Maszyny Budowlane. Rolę Honorowego Gospodarza pełnią Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych.

 

fot. 123rf.com / zdj. poglądowe
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ