Partner serwisu
08 maja 2023

Produkty Górażdże Cement na nowej „Zakopiance"

Kategoria: Aktualności

Na drodze krajowej nr 47 Rabka Zdrój – Zakopane trwają intensywne prace. Według planów już jesienią nowa „Zakopianka” ma być przejezdna. Elementy betonowe tej inwestycji powstają z wykorzystaniem cementu produkowanego przez Górażdże Cement.

Produkty Górażdże Cement na nowej „Zakopiance"

Przebieg ,,Zakopianki"

Droga została zaprojektowana w nowym śladzie. Na trasie znajdą się 4 bezkolizyjne węzły drogowe oraz 22 obiekty inżynierskie jak estakady, wiadukty czy mosty, które realizowane są z użyciem cementu z Cementowni Górażdże.

Wykorzystujemy cement 42.5 – mówi Ryszard Mężyk z Betoniarni Mężyk – Beton produkujemy tutaj; w betoniarni, która aktualnie mieści się w Klikuszowej.

Trzeba przyznać, że realizowane obiekty inżynierskie robią wrażenie.

Mamy na przykład obiekt o długości 688 metrów z 25-metrowymi podporami – opisuje Jarosław Lemańczyk z P.U.T. Intercor – Wykonywany był on metodą nasuwania podłużnego, do którego potrzebowaliśmy wytrzymałości betonu minimum 38 MPa. Już po trzech dniach wytrzymałość była na poziomie 51-54 MPa. Czyli bardzo bezpiecznie także realizujemy ten kontrakt.

Przy takiej inwestycji, w dodatku w takim miejscu, nie może się jednak obyć bez pewnych trudności.

Miejsca osuwiskowe – przyznaje Jarosław Lemańczyk – Glina, woda. I warunki atmosferyczne. Zima tutaj, a w tej chwili realizujemy odcinek Rdzawka – Nowy Targ, trwa prawie do maja, zaczynając się na końcu października. Takiej czystej roboty, przy dobrej pogodzie, jest naprawdę mało.

Połączenie Krakowa z Nowym Targiem

Tym bardziej zwraca uwagę systematyczny postęp prac. Docelowo zmodernizowane mają być także lokalne drogi w efekcie czego Kraków zostanie połączony z Nowym Targiem drogą dwujezdniową na całej długości. Usprawni to czas przejazdu, a także zwiększy bezpieczeństwo ruchu.

źródło: www.gorazdze.pl
fot. www.gorazdze.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ