Partner serwisu
29 marca 2023

Lafarge w Polsce wchodzi na rynek prefabrykacji dzięki przejęciu HM Factory

Kategoria: Aktualności

HM Factory to dostawca innowacyjnych, rozwiązań w zakresie budownictwa modułowego dla sektora mieszkaniowego, przemysłowego w Polsce i Skandynawii.Połączenie stwarza nowe możliwości dla zastosowania niskoemisyjnych produktów budowlanych Lafarge w segmencie prefabrykacji

Lafarge w Polsce wchodzi na rynek prefabrykacji dzięki przejęciu HM Factory

.Lafarge Polska, należący do grupy Holcim, sfinalizował transakcję przejęcia spółki HM Factory, producenta elementów prefabrykacji betonowej do budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego. Firma dostarcza takie rozwiązania jak ściany, klatki schodowe i balkony. Produkcja HM Factory wynosi 18 tys. m3 betonu rocznie. Firma ma siedzibę pod Warszawą i zatrudnia 70 osób.

Przejęcie HM Factory stanowi doskonałe uzupełnienia naszą działalność, dzięki czemu będziemy mogli oferować synergię technologii i surowców. Nie mogę się doczekać, żeby powitać pracowników HM Factory, których wiedza specjalistyczna w zakresie wydajnych konstrukcji modułowych będzie nieoceniona w realizacji naszej strategii i przyspieszaniu zielonej transformacji - Xavier Guesnu, Prezes Zarządu Lafarge w Polsce.

Rozwiązania prefabrykowane cechuje z jednej strony oszczedność materiałów, zaś z drugiej są wytrzymałość i wysoka jakość. Ich wykorzystanie pozwala na zmniejszenie ilości odpadów generowanych w budownictwie, gdyż do produkcji modułowego budynku wykorzystuje się mniej zasobów. HM Factory, dzięki połączeniu z Lafarge skorzysta z innowacyjnych trendów budowlanych, na przykład takich jak druk 3D w inteligentnym projektowaniu czy wykorzystanie niskoemisyjnych cementów oraz systemów izolacji i ociepleń.

Strategiczny cel Lafarge to bycie liderem innowacyjnych i zrównoważonych materiałów budowlanych, a prefabrykacja wpisuje się w jego realizację. Jednocześnie transakcja jest związana z globalną strategią Grupy - Strategią 2025, której celem jest rozszerzenie działalności w zakresie nowoczesnych rozwiązań i produktów w różnych segmentach budownictwa, takich jak pokrycia dachowe, izolacje i renowacje.

źródło: inf. prasowa
fot. inf. prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ