Partner serwisu
07 lutego 2023

Wycieczka techniczna do TKSM „Biała Góra”

Kategoria: XV Konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku, 1-2 czerwca 2023 r., Bronisławów

2 czerwca w ramach XV Konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku odbędzie się wycieczka techniczna do unikalnej kopalni piasku kwarcowego - TKSM „Biała Góra” .

O TKSM „Biała Góra”

Biała Góra leży w centrum Polski, około 100 kilometrów na południe od Warszawy, w pobliżu Tomaszowa Mazowieckiego. Złoża piasków kwarcowych w rejonie Białej Góry są jednymi z największych w Europie. Od 2007 r.TKSM „Biała Góra” jest częścią Grupy Quarzwerke.

Zakład produkuje szeroką gamę wysokiej jakości piasków kwarcowych dla wielu szczególnych i wymagających zastosowań. W swojej ofercie posiada także kaolin do zastosowań ceramicznych. Wysokiej jakości piaski kwarcowe z TKSM „Biała Góra” znajdują zastosowanie głównie w przemyśle szklarskim, chemicznym, ceramicznym, odlewniczym oraz chemii budowlanej. Wysoka jakość surowca gwarantuje wysoką jakość produktów dla różnorodnych zastosowań.

Więcej informacji na stronie quarzwerke.pl

 

***

Organizatorem XV Konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma „Kierunek Surowce” i portalu kierunekSUROWCE.pl

Honorowym Gospodarzem konferencji zostały Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Polski Związek Producentów Kruszyw.

Więcej informacji na www.kieruneksurowce.pl

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ