Partner serwisu
25 stycznia 2023

Cementownia Warta S.A. otrzymała tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play 2022”

Kategoria: Aktualności

Program Przedsiębiorstwo Fair Play wskazuje klientom firmy godne zaufania, których produkty i usługi warto kupować.

Cementownia Warta S.A. otrzymała tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play 2022”

 Tegoroczna - 25 edycja  Programu promocji kultury przedsiębiorczości Przedsiębiorstwo Fair Play została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Udzielony patronat podkreśla rangę wydarzenia i jest wyrazem uznania Prezydenta RP dla działań zarówno Laureatów, jak i organizatorów, którzy realizując program, poprzez promocję firm działających zgodnie z prawem i zasadami etyki, wspierają propagowanie kultury przedsiębiorczości oraz przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki.

Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play jest po­twierdzeniem rzetelności i transparent­ności działań Cementowni Warta S.A., przejawiających się nie tylko w prowadzeniu biznesu, ale również w działalności prospołecznej i charyta­tywnej. Jest to wyjątkowe wyróżnienie poparte rzetelnym i wieloetapowym procesem weryfikacji. Staramy się być stabilnym partnerem biznesowym oraz społecznym. Cieszymy się, że w tych trudnych czasach nasz dorobek w tym zakresie jest oceniany pozytywnie. – powiedział  Dariusz Gawlak Prezes Zarządu/Dyrektor Naczelny Cementowni Warta S.A.

Cementownia Warta przekazała dla uchodźców z Ukrainy darowiznę w wysokości 1 miliona EURO w celu wsparcia pomocy humanitarnej, w tym między innymi opieki nad dziećmi oraz na zakup środków medycznych i leków. Cementownia współpracuje w tym zakresie z Polską Akcją Humanitarną, UNICEF Polska oraz Polską Misją Medyczną, z którymi wypracowała konkretne, obecnie realizowane projekty. Cementownia udostępniła również nieodpłatnie mieszkania służbowe dla uchodźców, współpracując w tym zakresie z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Z tego powodu firmie została przyznana Statuetka za ponadstandardowe zaangażowanie w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Cementownia Warta, to firma z ponad 60-letnią tradycją. Jest bardzo ważnym ośrodkiem w życiu społeczności gmin, na terenie których prowadzi działalność. Stale inwestuje w nowoczesne rozwiązania, ograniczając wpływ na środowisko naturalne, m.in. prowadząc badania przemysłowe i prace rozwojowe w celu opracowania innowacyjnego procesu technologicznego wytwarzania cementu o ulepszonych parametrach jakościowych, który jednocześnie będzie wymagał mniej energii w procesie jego wytwarzania. Z kolei w realizowanych od lat projektach społecznych firma kładzie nacisk na edukację, naukę i popularyzację zdrowego stylu życia we wszystkich grupach wiekowych. W 2021 i 2022 r. zorganizowała i kontynuowała wiele projektów rozwijających sport, kulturę, edukację, ekologię i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Cementownia wspiera także wiele organizacji lokalnych co jest istotnym wkładem w rozwój społeczeństwa obywatelskiego – powiedział Maciej Rataj Regionalny Administrator Programu PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY.

Statuetkę oraz dyplom Fair Play odbierał podczas uroczystej Gali w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie z rąk przedstawicieli Kapituły Przedsiębiorstwo Fair Play Prezes Zarządu Dyrektor Naczelny Cementowni Warta S.A. Pan Dariusz Gawlak.

 

źródło: Cementownia Warta
fot. Cementownia Warta
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ