Partner serwisu
23 lipca 2014

Zakład płukania i przesiewania piasku w akcji

Kategoria: Aktualności

Na kopalni piasku w południowej Polsce, powstał nowoczesny zakład płukania i przesiewania. W jego skład wchodzą: płuczka mieczowa Aggmax 83 firmy CDE, 2 x Hydrocyklon EvoWash 151 firmy CDE, kruszarka stożkowa Metso GP100. Zobacz, jak pracują te urządzenia.

Zakład płukania i przesiewania piasku w akcji

Wydajność zakładana przez inwestora miała być na poziomie 300t/h i produkcji frakcji 0-2, 2-8, 8-16mm. Celem głównym było uzyskanie perfekcyjnie wypłukanego i odwodnionego piasku, czystego żwiru bez gliny i organiki oraz dobrej jakości grysów o doskonałej kubiczności.

Instalacja miała zastąpić starą, mało wydajną instalację nowoczesną linią do płukania, kruszenia i separacji kruszyw o wydajności 150 t/h.

Decyzją inwestora do wykonania tego zadania zostały wybrane przesiewacze wibracyjne Siebtechnik, przenośniki taśmowe i konstrukcje stalowe firmy Budkrusz oraz urządzenia CDE i METSO.

Biuro Handlowe Ruda dostarczyło w tym projekcie przenośną, dwuwałową płuczkę mieczową z odsiewem wstępnym i trzy pokładowym przesiewaczem frakcjonującym CDE AggMax83S razem z 2 hydrocyklonami CDE Evo Wash 151 o łącznej wydajności 300t/h piasku.

Jest to idealna kombinacja dla tych, którzy cenią sobie dużą wydajność i najwyższą jakość kruszyw uzyskanych najniższym kosztem. Do kruszenia nadziarna +16mm, została wybrana kruszarka stożkowa Metso GP100 z komorą kruszenia MF.

Kruszarka została dobrana do kruszenia żwirów o uziarnieniu od 16 do 100mm i pracy z wydajnością ok 70t/h. Ciągłość nadawy zapewnia kosz zasypowy nad kruszarką spełniający rolę bufora.

 

Źródło: BH Ruda

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ