Partner serwisu
22 lipca 2014

Asfalt, który minimalizuje hałas

Kategoria: Aktualności

W okolicach Gdowa (woj. małopolskie) zakończono budowę jednego z odcinków obwodnicy tej miejscowość. Do budowy wykorzystano nowoczesną mieszankę mineralno-asfaltową, która zapewni okolicznym mieszkańcom redukcję hałasu i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Asfalt, który minimalizuje hałas

Ciszej

 

– Ze względu na ciągle rosnący ruch zaczynamy dostrzegać jak dużym problemem jest hałas wywoływany przez auta – mówi Andrzej Wyszyński, prezes firmy realizującej kontrakt. – Kwestia ta dotyczy nie tylko wielkich miast, ale dotyka przede wszystkim mieszkańców stref przyległych do dróg o dużym natężeniu. Opracowane przez LOTOS Asfalt lepiszcze jest idealne do budowy nawierzchni minimalizujących hałas komunikacyjny.

Ekologia
Dodatkowo MODBIT CR jest asfaltem ekologicznym, bo przy jego produkcji wykorzystuje się m.in. gumę pochodzącą z recyklingu opon.

– MODBIT CR, zastosowany na naszym kontrakcie, jest termostabilnym asfaltem modyfikowanym z dodatkiem gumy, charakteryzującym się podwyższoną odpornością na starzenie i rozszerzonym zakresem lepko-sprężystym. Opracowując technologię połączenia destruktu gumowego z lepiszczem asfaltowym i tradycyjnym modyfikatorem, spółka LOTOS Asfalt, uzyskała innowacyjny wyrób o podwyższonych właściwościach użytkowych, przyczyniając się jednocześnie do wzrostu wykorzystania gumy z recyklingu jako modyfikatora asfaltu – podkreśla prezes Wyszyński.

Bezpieczeństwo
Ponadto MODBIT CR posiada właściwości przeciwpoślizgowe, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wszystko to dzięki specjalnej, otwartej strukturze, która odprowadza nadmiar wody i zwiększa komfort jazdy podczas jesiennych i zimowych dni.

Źródło: LOTOS Asfalt

Fot. LOTOS Asfalt

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ