Partner serwisu
05 października 2022

Po raz 29... Trwa sympozjum Kruszywa Cement Wapno

Kategoria: XXIX Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO, 5-6 października 2022, Kielce

Ponad 270 uczestników bierze udział w XXIX edycji sympozjum Kruszywa Cement Wapno, które odbywa się w Kielcach.

Po raz 29... Trwa sympozjum Kruszywa Cement Wapno

– Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest transformacja – słowo, które będzie dziś odmieniane przez wszystkie przypadki. A ta transformacja jest obecnie niezbędna, patrząc na otoczenie rynkowe – mówił Adam Grzeszczuk, prezes BMP, podczas otwarcia wydarzenia. Przypomniał najważniejsze czynniki wpływające na branżę surowców budowlanych. To wciąż pandemia, zerwane łańcuchy dostaw, wojna w Ukrainie i wiążąca się z tym inflacja oraz duże problemy z paliwami.

Transformacja w programie

– Zapraszamy państwa do udziału w aż 28 referatach, zebranych w kilka paneli: „Transformacja rynkowa”, Transformacja zielona w kruszywach”, „Transformacja zielona w cemencie i wapnie”, „Transformacja efektywnościowa” i „Transformacja legislacyjna” – wymieniał Przemysław Płonka, redaktor naczelny BMP, omawiając pokrótce program. W agendzie znalazło się ponadto b. aktualne wystąpienie Krzysztofa Przepiórki w ramach tzw. Akademii BMP („Obecna sytuacja geopolityczna – czy jesteśmy bezpieczni?”) oraz wycieczka techniczna do Kopalnia Jaźwica, należącej do Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółka ta pełni rolę Honorowego Gospodarza tegorocznej edycji – w imieniu firmy gości powitała Magdalena Szczukiewicz, dyrektor ds. rozwoju i komunikacji.

Najważniejsze stowarzyszenia

Jak co roku, w przygotowanie programu włączyły się najważniejsze stowarzyszenia branżowe i uczelnie techniczne. Uczestników kieleckiej konferencji powitali więc m.in.: Artur Widłak – prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw, Rafał Pożyczka – członek zarządu Stowarzyszenia Przemysłu Wapienniczego oraz Paulina Gos – starszy specjalista ze Stowarzyszenia Producentów Cementu.

O istotnych problemach dotyczących każdej z branż widniejących w tytule konferencji była mowa w czasie Panelu wprowadzającego. „Czy kruszywom grozi kryzys?” – na to pytanie odpowiadał prof. Wiesław Kozioł (Łukasiewicz – IMBiGS/AGH). O rozwoju technologii cementowych i betonowych w kierunku obniżania śladu węglowego mówił Grzegorz Krechowiecki (Stowarzyszenie Producentów Cementu), a referat „Produkty wapiennicze istotnym elementem gospodarki” wygłosił Rafał Pożyczka (SPW).

KCW w 2022 w cyfrach:

  • 270 uczestników
  • 121 firm i zakładów
  • 35 stoisk
  • 28 prezentacji
  • 11 partnerów
  • 5 sesji tematycznych

***

XXIX Sympozjum Kruszywa Cement Wapno odbywa się w dniach 5-6 października 2022 w Kielcach. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP – wydawca magazynu Surowce i Maszyny Budowlane oraz portalu kieruneksurowce.pl. Honorowym Gospodarzem konferencji są Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych.

Tagi: KCW
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ