Partner serwisu
06 października 2022

Akademia BMP na sympozjum Kruszywa Cement Wapno

Kategoria: XXIX Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO, 5-6 października 2022, Kielce

„Obecna sytuacja geopolityczna – czy jesteśmy bezpieczni?” – to tytuł referatu kończącego merytoryczną część sympozjum Kruszywa Cement Wapno.

Akademia BMP na sympozjum Kruszywa Cement Wapno

Prezentację, przygotowaną w ramach Akademii BMP, poprowadził podpułkownik Krzysztof Przepiórka. Poruszył najważniejsze kwestie związane z obecną sytuacją światową (koncentrując się zwłaszcza na bezpieczeństwie Polski w kontekście wojny w Ukrainie), przybliżył też rolę i miejsce obrony terytorialnej (obywatelskiej).

Ciekawym punktem wystąpienia była prezentacja ekwipunku („plecak ucieczkowy”) pozwalającego przetrwać w trudnych sytuacjach, np. wojennych. – Trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Kto bowiem jeszcze rok temu przypuszczał, że wybuchnie konflikt w Ukrainie? Czy mamy zaplanowane, gdzie uciec, co ze sobą zabrać? – pytał K. Przepiórka. – Powinniśmy mieć specjalne szufladki – plecaki. Tu istotna jest jedna reguła: nie musisz mieć pełnych szuflad. W twoich szufladach nie musi znajdować się to, co w innych. Żadna szuflada nie może być pusta, gdyż jeśli jest to w tym obszarze, zdajesz się na innych i to bez gwarancji, że będzie ci można pomóc – podkreślał prelegent.


Krzysztof Przepiórka,

Fundacja „SZTURMAN”. Podpułkownik rezerwy, absolwent Wyższej Szkoły Wojsk Zmechanizowanych. 20 lat służby w siłach specjalnych. Jeden z pierwszych żołnierzy GROM-u. Były dowódca oddziału bojowego, uczestnik operacji antyterrorystycznych na Bliskim Wschodzie, szkolił żołnierzy batalionu polsko-ukraińskiego przed wyjazdem do Kosowa. Instruktor technik antyterrorystycznych, spadochroniarstwa, strzelectwa,
narciarstwa. Absolwent kursu antyterrorystycznego w Stanach Zjednoczonych. Organizator szkoleń dla pododdziałów wojska, policji, straży granicznej. Prezes Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM.

***

XXIX Sympozjum Kruszywa Cement Wapno odbywa się w dniach 5-6 października 2022 w Kielcach. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP – wydawca magazynu Surowce i Maszyny Budowlane oraz portalu kieruneksurowce.pl. Honorowym Gospodarzem konferencji są Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ