Partner serwisu
21 września 2022

Doosan zaprezentuje nowy model 4x4 DA45-7 ADT na targach Bauma 2022

Kategoria: Aktualności

Jedną z kilku światowych premier firmy Doosan na targach Bauma 2022 jest premiera nowego wozidła przegubowego 4x4 (ADT). Uzupełniając standardową, wiodącą na rynku gamę modeli 6x6 ADT, nowa odsłona 4x4 wozidła DA45-7 ADT ma konkurować z wywrotkami o sztywnej ramie (RDT), w klasie maszyn 40-tonowych.

Doosan zaprezentuje nowy model 4x4 DA45-7 ADT na targach Bauma 2022

Nowe wozidło DA45-7 ADT z napędem 4x4 stanowi uzupełnienie wiodącej obecnie na rynku gamy pojazdów 6x6 ADT spełniających wymogi normy Stage V firmy Doosan, obejmującej modele DA30-7 i DA45-7 o ładowności odpowiednio 28 i 41 ton.

W nowym ADT 4x4 przód ciężarówki i zespół kabiny pozostały takie jak w oryginalnym modelu 6x6, a modyfikacje dotyczą jedynie tylnych podzespołów wozidła. Wyposażone w przekładnię ZF EP8-420, DA45-7 4x4 jest dwuosiowym ADT z bliźniaczymi kołami z tyłu, z sekcją wozidła podobną do tej w RDT w klasie maszyn 40-tonowych.

Lepsza wydajność w trudnych warunkach w porównaniu z RDT

Zadaniem naszej nowej maszyny z napędem 4x4, cechującej się lepszą sprawnością zarówno na wyboistych drogach, gładkich powierzchniach jak i stromym terenie, jest rzucenie wyzwania RDT w klasie maszyn 40-tonowych, zapewniając znacznie więcej możliwości niż RDT – mówi Beka Nemstsveridze, kierownik produkcji wozideł przegubowych w Doosan.

 

Poza tym nowe ADT DA45-7 z napędem 4x4 lepiej radzi sobie w warunkach, które sprawiają trudność RDT. Szerokość mniejsza niż 4 m, pozwala uniknąć konieczności stosowania specjalnego transportu, a także gwarantuje lepszy promień skrętu niż porównywalny RDT. Krótszy promień skrętu i konstrukcja tylnej części wozidła, która jest bardziej przystosowana do przewożenia płaskich i ciężkich skał, zapewniają szczególne korzyści dla firm wydobywczych i zajmujących się drążeniem tuneli.

Te ostatnie są rosnącymi rynkami dla ADT i obejmują pionierskie, krótkoterminowe projekty wydobywcze, pracę w kamieniołomie i wydobycie kontraktowe, zwłaszcza w Afryce Południowej, Wielkiej Brytanii i Australii. Wykonawcy robót budowlanych i ziemnych związanych z budową dróg, zapór, lotnisk, składowisk i projektów rozwojowych są również częstymi użytkownikami ADT. Razem te obszary sprawiają, że rynek ADT jest szeroki i zróżnicowany, co zapewnia dużą bazę klientów.

Rozwój naszego ADT 4x4 był inspirowany zapotrzebowaniem klientów, a nowe ADT 4x4 może sprostać potrzebom rynków na całym świecie, oferując przekonującą przewagę klientom o specyficznych wymaganiach. Na przykład taka maszyna może przedłużyć sezon wydobywczy, który normalnie musi być wstrzymany na pewien czas z powodu pory deszczowej – mówi Beka Nemstsveridze.

 

Podsumowując korzyści:

ADT 4x4 może pokonywać większe pochyłości niż jego odpowiedniki RDT

ADT 4x4 radzi sobie lepiej niż RDT na mokrej i śliskiej nawierzchni

Nawet podczas ulewnego deszczu ADT 4x4 marki Doosan nie przestanie pracować, jak to może się zdarzyć w przypadku RDT

Dzięki krótkiemu promieniowi skrętu ADT 4x4 efektywnie pracuje na małych placach budowy

Dwuosiowa konstrukcja ADT 4x4 powoduje mniejsze naruszenie podłoża niż konfiguracje 6x6

Nowe ADT 4x4 DA45-7 zostało opracowane w zakładzie Doosan ADT zlokalizowanym w Elnesvågen, w pobliżu Molde w Norwegii. Oprócz zaawansowanych funkcji wymienionych powyżej nowe wozidła przegubowe Stage V 4x4 firmy Doosan zapewniają znakomite osiągi w zakresie nośności, oszczędności paliwa, sterowności i wygody operatora, a także niezawodności i wytrzymałości przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów utrzymania i serwisowania. 

 

Więcej informacji na temat sprzętu budowlanego firmy Doosan można znaleźć na stronie: www.doosanequipment.eu i www.maszynybudowlane.pl.

źródło: artykuł sponsorowany
fot. Doosan
Tagi: Doosan
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ