Partner serwisu
19 września 2022

Trzeci etap budowy obwodnicy Wolbromia

Kategoria: Aktualności

19 września 2022 r. rozpoczęły się prace budowlane trzeciego etapu obwodnicy Wolbromia w woj. małopolskim. Wartość umowy z wykonawcą wynosi nieco ponad 12,2 mln zł.

Trzeci etap budowy obwodnicy Wolbromia

Inwestycja jest kontynuacją dwóch poprzednich etapów budowy obwodnicy Wolbromia, w ramach których powstało łącznie 4 km drogi - ponad kilometrowy odcinek od ul. Brzozowskiej do ul. Miechowskiej oraz prawie trzykilometrowy odcinek od ul. Skalskiej do ul. Brzozowskiej. Ukończenie ostatniego, kluczowego fragmentu, pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum Wolbromia i usprawni komunikację między Miechowem a Olkuszem.

Gratuluję wszystkim zaangażowanym samorządowcom konsekwencji w realizacji ważnej inwestycji. Obwodnice muszą powstawać na drogach krajowych i na drogach samorządowych. Kierowcy nie muszą wiedzieć, kto zarządza daną drogą. To, co ich interesuje, to stan nawierzchni i poziom bezpieczeństwa. Patrzymy na polski system transportowy całościowo, kompleksowo. Dlatego inwestycje rządowe i samorządowe muszą się uzupełniać – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zakres inwestycji

W ramach inwestycji zostanie wybudowany fragment drogi wojewódzkiej nr 783 o długości nieco ponad 1 km na odcinku od ul. Olkuska Szosa (DW 783) do ul. Skalskiej (DW 794). W ciągu obwodnicy powstanie m.in. skrzyżowanie, oświetlenie uliczne, chodniki, ścieżka pieszo-rowerowa oraz system odwadniający drogę.

Wykonawcą inwestycji jest STRABAG Infrastruktura Południe. Termin realizacji zaplanowano na koniec 2023 r. Wartość umowy z wykonawcą wynosi nieco ponad 12,2 mln zł.

Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości ponad 11,6 mln zł.

źródło: www.gov.pl
fot. www.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ