Partner serwisu
22 sierpnia 2022

KH-KIPPER: 25 lat stabilnego rozwoju

Kategoria: Aktualności

Samochody ciężarowe z zabudowami KH-KIPPER pracują niemal w każdej szerokości geograficznej: od leżącego u wybrzeży Madagaskaru Mauritiusa po arktyczny Svalbard i od słonecznego Chile po malowniczą Nową Kaledonię. Łącznie w ponad 60 krajach na całym świecie - w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy dalekiej Oceanii.

KH-KIPPER: 25 lat stabilnego rozwoju

Specjalistyczny sprzęt do transportu

KH-KIPPER obecnie jest największym w Polsce i jednym z czołowych w Europie producentem zabudów wywrotek ciężarowych powyżej 12 t DMC. Działa na krajowym i międzynarodowym rynku nieprzerwanie od ponad 25 lat. Produkuje także urządzenia hakowe, przyczepy i naczepy, zajmuje się sprzedażą, montażem i serwisem żurawi samochodowych, systemów hydrauliki siłowej oraz urządzeń hakowych innych producentów. Bogata oferta firmy obejmuje różnorodną gamę specjalistycznych produktów przeznaczonych dla branży budowlanej, energetycznej, komunalnej, wydobywczej czy rolnictwa.

Pojazdy te wożą materiały niezbędne do budowy dróg, stawiają sieci energetyczne, transportują odpady komunalne, płody rolne, maszyny na lawetach i sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. I to wszystko niejednokrotnie w iście spartańskich warunkach eksploatacyjnych. Ogromne zapylenie, całodobowe cykle transportowe, a nawet ekstremalne temperatury sięgające -40 stopni Celsjusza to niekiedy chleb powszedni dla sprzętu, który powstaje pod Kielcami.

Elastyczność kluczem do sukcesu

W dobie globalnej konkurencji kluczem do sukcesu KH-KIPPER jest elastyczność, dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb użytkownika, wysoka jakość oraz profesjonalne doradztwo techniczne. Na dużą elastyczność pozwala własne biuro konstrukcyjne – zabudowy są projektowane i wykonywane na konkretne podwozie uwzględniając nie tylko jego wymiary, ale i warunki pracy, specyfikę rynku, użyte materiały i komponenty oraz specyfikację wyposażenia.

Jedna z najlepszych firm w Polsce

84% produkcji trafia na rynki zagraniczne. Potwierdzeniem niekwestionowanego globalnego sukcesu firmy jest trwający od wielu lat stabilny rozwój przedsiębiorstwa. W latach 2016-2019 firma podwoiła skalę swojej działalności. Producent od wielu lat znajduje się w rankingu „Gazele Biznesu”, czyli najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce, laureatem „Diamentów Forbesa” potwierdzających pozycję przedsiębiorstwa wśród najlepszych firm na polskim rynku, „Orłem Tygodnika Wprost” za szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju oraz laureatem nagrody „Lider Konkurencyjności” 2019 za najlepsze wyniki w sprzedaży i dystrybucji swoich produktów. Innowacyjność produktów KH-KIPPER została doceniona przez jury konkursów kieleckich Targów Autostrada Polska, Rotra wielokrotnie przyznawanymi medalami i wyróżnieniami.

Zakłady produkcyjne pod Kielcami

100% produkcji odbywa się w Polsce. Zabudowy samowyładowcze, z których firma jest najbardziej znana, produkowane są w dwóch zakładach pod Kielcami: w Kajetanowie, gdzie mieści się również siedziba firmy i główny zakład produkcyjny oraz w Skarżysko-Kamiennej. W pierwszym roku działalności wyprodukowano zaledwie 16 wywrotek, zaś dziś roczna produkcja oscyluje w granicach 2000 sztuk, a zakłady produkcyjne codziennie opuszcza około 10 sztuk. Łącznie w firmie pracuje niemal 500 osób.

Wyposażenie produkcyjne obejmuje m.in. zrobotyzowane spawanie, wycinanie laserowe, obróbkę skrawaniem sterowaną numerycznie czy kształtowanie elementów poprzez walcowanie. W zabudowach KH-KIPPER stosowane są materiały i komponenty najlepszych światowych producentów stali, lakierów, hydrauliki i innych komponentów.

Nowe inwestycje

Dzięki napływającym z całego świata zamówieniom na skrzynie w 2019 ukończono budowę  nowej hali montażu końcowego, a na przełomie 2020/2021 rozpoczyna funkcjonowanie przylegające do niej nowe biuro. Oddanie do użytku nowej hali pozwalającej w najnowocześniejszy sposób zarządzać produkcją diametralnie poprawiło możliwości produkcyjne i jakość produktów. Teraz w nowym budynku o powierzchni ponad 1000 m2 mieści się 18 przestronnych stanowisk montażowych, na których łatwo zorganizować prace. Hala pozwala na realizację nietypowych zleceń, w tym dużych i ciężkich zabudów kopalnianych, których produkcja wymaga dużo miejsca i transportowania za pomocą suwnic o dużym udźwigu. Więcej miejsca daje dodatkowe możliwości wdrażania nowych technologii produkcji.

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ