Partner serwisu
29 czerwca 2022

Nowy kierunek rozwoju Schüttflix: POLSKA

Kategoria: Aktualności

Niemiecki start-up Schüttflix, który w ciągu ostatnich 3 lat zrewolucjonizował rodzimy rynek kruszyw, wchodzi do Polski. Schüttflix to cyfrowa platforma logistyczna umożliwiająca zamawianie za pośrednictwem aplikacji w telefonie kruszyw budowlanych, takich jak piasek, żwir, kruszony kamień i grys oraz innych materiałów sypkich.

 

 

Nowy kierunek rozwoju Schüttflix: POLSKA

Platforma i aplikacja Schüttflix działają w ten sposób, że za pomocą kilku kliknięć producenci kruszyw mogą zaprezentować ceny swoich produktów, przewoźnicy – pobierać z aplikacji nowe zamówienia, klienci zaś porównywać ceny materiałów sypkich wraz z transportem, wybierać najatrakcyjniejszą ofertę i zamawiać materiał z dostawą jednym kliknięciem. Jest to pierwsze tak kompleksowe, w pełni cyfrowe rozwiązanie na rynku.

W Polsce zamówienia na materiały sypkie będzie można realizować za pośrednictwem platformy Schüttflix, w kompleksowej formule - od ofertowania po rozliczenie - już w drugiej połowie roku. Zamówienia będzie można składać również przez aplikację mobilną, a cała dokumentacja zostanie zastąpiona dokumentami cyfrowymi.

„W europejskim sektorze budowlanym, podobnie jak obecnie w niemieckim, ma miejsce ogromna presja kosztowa. Ponadto coraz większego znaczenia nabiera kwestia zrównoważonego rozwoju. W obu tych obszarach widzimy duży potencjał i podejmujemy działania” - mówi Christian Hülsewig, założyciel i dyrektor generalny Schüttflix, argumentując tym samym decyzję o ekspansji na polski rynek. „Dzięki optymalnemu połączeniu wszystkich uczestników łańcucha dostaw materiałów sypkich, znacznie upraszczamy procesy zaopatrzenia. Pozwala to zaoszczędzić dostawcom i odbiorcom materiałów wiele czasu i pieniędzy. Z kolei przewoźnicy mają możliwość otrzymywania nowych zleceń w nieskomplikowany sposób“.

Procesem wejścia na rynek platformy Schüttflix pokieruje Michał Szkudlarek. „Bardzo się cieszę, że tak doświadczony manager jak Michał dołączył do naszego zespołu i pokieruje rozwojem platformy w Polsce. Michał posiada wieloletnie doświadczenie w logistyce i sukcesy we wdrażaniu nowych rozwiązań” - podkreśla Hülsewig.

„Sektor budowlany w Polsce, pomimo przejściowych trudności, będzie się nadal rozwijał. Są to również idealne warunki dla rozwoju naszej firmy, ponieważ szybkość działania partnerów ma kluczowe znaczenie w sytuacji zwiększonej niepewności na rynku. Poprawa efektywności przez digitalizację procesów jest również szczególnie pożądana przy rosnącej presji kosztowej. Chcemy uczynić z Schüttflix Polska zaufanego partnera dla firm budowlanych, przewozowych i kopalni odkrywkowych w Polsce, oraz współpracować z nimi przy realizacji projektów infrastrukturalnych”, wyjaśnia Dyrektor Zarządzający Schüttflix Polska, Michał Szkudlarek.

W pierwszej fazie projektu na platformie Schüttflix rejestrować mogą się producenci kruszyw i firmy transportowe zainteresowane świadczeniem usług. Pierwsze zamówienia od klientów będą realizowane w całości za pośrednictwem aplikacji na telefon w drugiej połowie roku. Platforma i aplikacja Schüttflix będą dostępne bezpłatnie dla wszystkich uczestników rynku.

Schüttflix debiutuje na 3 nowych rynkach w 2022 r – w Polsce, Czechach i Austrii

Na rodzimym rynku niemieckim z platformy korzysta obecnie ponad 9 tyś. klientów i partnerów. Od momentu uruchomienia platformy w 2018 r. dokonano za jej pośrednictwem obrotu prawie 5 milionami ton materiału. Dzięki wzrostowi o 300% w latach 2020-2021 Schüttflix jest jednym z najbardziej obiecujących europejskich start-upów w branży budowlanej. Dotychczasowy sukces jest dobrym punktem wyjścia do ekspansji międzynarodowej. Od lata tego roku platforma Schüttflix będzie również dostępna w Polsce, Czechach i Austrii.

Informacje o Schüttflix – internetowa platforma logistyczna dla branży budowlanej

Schüttflix to pierwsza cyfrowa platforma logistyczna dla branży budowlanej, która łączy ze sobą wykonawców robót budowlanych, dostawców materiałów budowlanych takich jak piasek, żwir, kruszony kamień i grys, oraz firmy transportowe, za pomocą prostej, intuicyjnej aplikacji. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji, aby przedsiębiorca mógł porównać ceny i bezpośrednio zamawiać materiały sypkie wraz z usługą dostawy. Pozwala to zaoszczędzić dostawcom oraz odbiorcom materiałów wiele czasu i pieniędzy a dostawcom i przewoźnikom rozszerzyć grono klientów.

Swoim partnerskim firmom transportowym Schüttflix umożliwia optymalizację planowania tras, zmniejszając liczbę pustych przebiegów, a tym samym przyczyniając się do realizacji celów ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Ponadto Schüttflix wspiera wszystkich swoich partnerów w optymalizacji i cyfryzacji ich procesów transakcyjnych, wykorzystując dane o statusie zamówień w czasie rzeczywistym oraz opierając się na elektronicznym obiegu dokumentów, takich jak faktury, dokumenty dostawy i kwity wagowe.

Firma została założona w Niemczech w 2018 r. natomiast w 2021 roku osiągnęła obroty w wysokości 50 mln euro i zgromadziła na platformie około 9 tys. klientów i partnerów. W 2022 r. Schüttflix rozszerza swoją działalność na Polskę, Czechy i Austrię. 

Link do platformy Schüttflix (informacja i rejestracja): https://schuettflix.com/pl/pl/http://schuettflix.com/pl/pl/

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ