Partner serwisu
28 czerwca 2022

Bobcat będzie prezentować nowe produkty i rozwiązania na targach Bauma

Kategoria: Aktualności

Na targach Bauma 2022 Bobcat zaprezentuje kilka premier nowych produktów oraz rozwiązań technicznych.

Bobcat będzie prezentować nowe produkty i rozwiązania na targach Bauma

Na stoisku firmy będzie wystawionych wiele modeli najnowszych ładowarek kołowych i gąsienicowych, minikoparek, włącznie z czterema interesującymi modelami uzupełniającymi kategorię 5–8 ton, najnowszych ładowarek teleskopowych z serii R, lekkich zagęszczarek oraz szereg nowych modeli osprzętu. Uzupełniać je będą premiery nowych maszyn oraz najnowszych rozwiązań w dziedzinach elektryfikacji, cyfryzacji, autonomizacji oraz grywalizacji firmy Bobcat, takich jak: 

Nowe ładowarki z serii S86 oraz T86 serii R

Prezentacja koncepcyjna – Quad Tracks – finalista nagrody za innowacje na Baumie

Prezentacja koncepcyjna – T7X – pierwsza całkowicie elektryczna kompaktowa ładowarka gąsienicowa

Prezentacja koncepcyjna – przezroczysty wyświetlacz dotykowy OLED

Prezentacja koncepcyjna – minikoparka E35 ze sterowaniem elektrycznym

„Wiele z produktów Bobcat będzie pokazywanych na targach Bauma po raz pierwszy. W ciągu ostatnich trzech lat w istotny sposób zmieniliśmy naszą ofertę, dodaliśmy nowe linie produktów, a na Baumie wprowadzimy jeszcze więcej nowych kategorii produktów” – powiedział Gustavo Otero, prezes Doosan Bobcat EMEA.

 

Najpotężniejsze ładowarki firmy Bobcat – S86 oraz T86 z serii R

Nowa ładowarka o sterowaniu burtowym S86 oraz kompaktowa ładowarka gąsienicowa T86 z serii R zastępują poprzednie modele 700 i 800 z serii M i uzupełniają bieżącą linię ładowarek z serii R. S86 oraz T86, dzięki wyższej mocy silnika i mocy hydraulicznej, to najmocniejsze ładowarki kompaktowe, jakie kiedykolwiek wyprodukowała ta firma. Obie maszyny wykorzystują sprawdzony silnik Bobcat 3,4 l zgodny z normą Stage V, zapewniający 78 kW (105 KM) przy 2600 obr/min.

Jednym z najbardziej obiecujących aspektów modeli S86 oraz T86 jest to, że obie maszyny po raz pierwszy mają trzy różne wyjścia przepływu pomocniczego. Jest standardowa konfiguracja przepływu zapewniająca 87 l/min do zastosowań takich jak przenoszenie i przewożenie, oraz do użycia osprzętu o niskim przepływie. Bobcat oferuje również dodatkowe funkcje zwiększające wydajność hydrauliczną wykorzystujące nową pompę o wydatku sterowanym elektronicznie: funkcję wysokiego przepływu High Flow zapewniającą 138 l/min oraz nową, wyjątkową w branży funkcję Super Flow zwiększającą przepływ do 159 l/min.

Funkcja Super Flow zwiększa produktywność o około 15 do 20%. Dostępny jest również nowy blok połączeń z pięcioma złączkami pozwalający na użycie większych złączy ¾ cala oraz węży osprzętu ¾ cala. Zmiana ta pomaga również zwiększyć wydajność układu pomocniczego.

Innowacje i rozwiązania firmy Bobcat

Prezentacja koncepcyjna – rozwiązanie Quad Tracks – finalista nagrody za innowacje na Baumie

Rozwiązanie koncepcyjne Quad Track, obecnie testowane w Stanach Zjednoczonych, pozwala na łatwe zastąpienie kół ładowarek o sterowaniu burtowym Bobcat czterema niezależnymi modułami gąsienicowymi, co w praktyce zmienia je w ładowarki gąsienicowe.

Rozwiązanie to, wybrane do finału nagród za innowacje na Bauma 2022 w kategorii inżynierii mechanicznej, zapewnia ładowarkom o sterowaniu burtowym znaczącą wszechstronność, pozwalając im łatwo przystosowywać się do różnych warunków. Korzyści obejmują ograniczenie zapadania się, zmniejszony nacisk na podłoże oraz lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni w porównaniu z tradycyjnymi kołowymi ładowarkami o sterowaniu burtowym, z płynniejszą jazdą w porównaniu w porównaniu z dwugąsienicowymi ładowarkami kompaktowymi.

Rozwiązanie czterogąsienicowe Bobcat pozwala na konwersję kołowej ładowarki o sterowaniu burtowym na ładowarkę gąsienicową po prostu poprzez zdjęcie kół, dodanie blokady przeciwoscylacyjnej i przymocowanie modułów gąsienicowych do istniejących osi. W razie potrzeby można łatwo dokonać konwersji na ładowarkę kołową.

Nacisk na podłoże wywierany przez ładowarkę czterogąsienicową jest mniejszy niż w przypadku ładowarki o sterowaniu burtowym i większy niż w przypadku kompaktowych ładowarek gąsienicowych. Zapewnia to lepsze parametry podczas kopania, spychania śniegu lub w innych zastosowaniach, gdzie wymagana jest większa siła pchania niż w ładowarkach o sterowaniu burtowym.

Chociaż rozwiązanie czterogąsienicowe jest już znane, nie było ono stosowane w ładowarkach o sterowaniu burtowym, które wymagają zespołu gąsienic, który wytrzymałby ruchy boczne oraz w przód i w tył powodowane przez sterowanie burtowe.

 

Prezentacja koncepcyjna – T7X – pierwsza całkowicie elektryczna kompaktowa ładowarka gąsienicowa

Poza innymi rozwiązaniami elektrycznymi T7X jest zaprojektowana, jako maszyna, która spełnia wysokie wymagania dotyczące emisji i hałasu. Akumulator litowo-jonowy 62 kWh zapewnia cztery godziny ciągłej pracy pod obciążeniem. Taki wynik jest możliwy częściowo dzięki układowi zarządzania mocą z wykrywaniem obciążenia, który automatycznie zmniejsza moc na taką, jaka jest wymagana do danego zadania. Operatorzy mogą też ręcznie dostosować wydajność T7X do określonych zadań, między innymi poprzez możliwość zmiany prędkości jazdy przy pełnym momencie obrotowym.

„Kolejna zaskakująca cecha T7X, która odróżnia ją od wszystkich innych ładowarek na świecie, to ta, że w maszynie praktycznie nie ma żadnych płynów. Tradycyjny hydrauliczny zespół roboczy został w całości wymieniony na elektryczny układ napędowy składający się z elektrycznych siłowników i silników elektrycznych. Jedyny płyn, jaki należy wlać do maszyny, to około cztery litry ekologicznego płynu chłodniczego” powiedział Joel Honeyman, wiceprezes ds. innowacji globalnych w Bobcat.

 

„T7X zaprojektowano z myślą o wydajności, zerowej emisji i bezkonkurencyjnych rozwiązaniach technicznych. Maszyna charakteryzuje się minimalnym śladem węglowym, niższym poziomem hałasu i drgań oraz bardzo małymi potrzebami w kwestii konserwacji, przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności.”, powiedział Joel Honeyman.

 

Prezentacja koncepcyjna - przezroczysty wyświetlacz dotykowy OLED

 

Przezroczysty wyświetlacz dotykowy firma Bobcat opracowała we współpracy z LG Electronics oraz BSI Research. Wykorzystuje on technologię OLED. Nowy system zapewnia przezroczysty, wygodny wyświetlacz dotykowy wbudowany w oszklenie kabiny, co zwiększa wydajność, skuteczność i widoczność wykonywanych zadań. Wyświetlacz można umieścić na przedniej szybie lub szybach bocznych kabiny w różnych modelach maszyn Bobcat, takich jak minikoparki czy ładowarki.

Operator może skonfigurować wyświetlacz przy pomocy inteligentnych elementów i interaktywnych aplikacji, aby uzyskiwać dane istotne dla danego miejsca lub rodzaju pracy. Przezroczysty wyświetlacz wielofunkcyjny sprawia, że operator widzi na ekranie istotne informacje i dane na temat maszyny, w tym samym czasie, w którym obserwuje, co dzieje się wokół niego w obszarze roboczym.

Prezentacja koncepcyjna – minikoparka E35 ze sterowaniem elektrycznym – nadchodzi automatyzacja

Po raz pierwszy na targach Bauma firma Bobcat zaprezentuje nową, 3,5-tonową minikoparkę E35 ze sterowaniem elektrohydraulicznym. Podobnie jak w większości ciężkich koparek, joysticki hydrauliczne zostały zastąpione układem elektrohydraulicznym. Pozwala to dostosować sterowanie maszyny do dowolnego poziomu umiejętności operatora. Maszyna zapewnia również operatorowi dodatkowe funkcje cyfrowe i specjalne rozwiązania.

„Dzięki wbudowanym czujnikom maszyna może wykonywać niektóre zadania półautomatycznie, pomagając operatorowi w precyzyjnym wyrównywaniu i poziomowaniu, robieniu wykopów lub powtarzalnych zadaniach, takich jak powrót do wykopu. Chcemy pokazać możliwości takiej koncepcji i dowieść, jak wartościowy wpływ miałaby na pracę operatora i jego wydajność”, powiedział Vijay Nerva, dyrektor ds. innowacji i rozwoju w Doosan Bobcat EMEA.

Więcej informacji na temat firmy i produktów Bobcat znajduje się na stronie www.bobcat.com

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ