Partner serwisu

CEMEX Polska Mecenasem Polskiej Architektury

Kategoria: Aktualności

„Promujemy Polską Architekturę” to tytuł II edycji konkursu dla młodych architektów. Kapitułę konkursu stanowią wybitni polscy architekci o uznanym dorobku twórczym, wspierani przez przedstawicieli wiodących marek budowlanych w tym CEMEX Polska, będących Mecenasami Polskiej Architektury, a także przedstawiciele redakcji
i rady programowej  miesięcznika „Builder”.

CEMEX Polska Mecenasem Polskiej Architektury

Konkurs promuje polskich projektantów, architektów i konstruktorów. Prezentuje i popularyzuje ich dorobek, twórcze osiągnięcia i zrealizowane projekty, a w przypadku młodych i wchodzących na rynek – ich entuzjazm, pomysły oraz otwartość na nowoczesne rozwiązania materiałowe i technologiczne.

Wyłonić młode talenty

Kapituła chce podkreślić rolę architekta i konstruktora w procesie inwestycyjnym i kształtowaniu przestrzeni publicznej oraz znaczenie uwzględniania nowoczesnych materiałów i rozwiązań technologicznych w procesie projektowania obiektów budowlanych. Wskazać nowoczesne narzędzia ułatwiające i usprawniające pracę projektantów.

Celem konkursu jest wyłanianie młodych talentów spośród studentów wydziałów architektury. Ważnym aspektem jest również propagowanie wiedzy o technologiach i materiałach budowlanych.

W ramach konkursu dla młodych architektów zaprezentowane zostaną cztery rozwiązania i produkty CEMEX, które znajdą zastosowanie w projektach: biały cement, nawierzchnie dekoracyjne DECO STONE, nowoczesny system do budowy domów Thermohouse  oraz kruszywa dekoracyjne.

Wsparcie CEMEX Polska

-Dla CEMEX Polska to wyróżnienie znaleźć się w towarzystwie zwolenników polskiej architektury. Prace rodzimych architektów coraz częściej zostają zauważane i uznawane na świecie. Naszym obowiązkiem jest wspieranie polskich projektów architektonicznych. To nie jest pierwszy kontakt CEMEX z architekturą, jako że nasza firma od lat organizuje konkurs na najpiękniejszy obiekt zbudowany z materiałów CEMEX na świecie. Jesteśmy wrażliwi na piękno polskiej architektury, w której coraz częściej urzeka nas innowacyjność, dbałość o przestrzeń z uwzględnieniem wysokich walorów estetycznych i użytkowych. Nie zapominamy przy tym o jakości i trosce o środowisko naturalne oraz potrzeby użytkownika. Promujemy rodzimą architekturę, gdyż jest ona elementem dorobku kulturowego Polski – mówi Piotr Rusecki, Dyrektor Pionu Betonu i Kruszyw CEMEX Polska.

CEMEX aktywnie angażuje się we wspieranie architektury na świecie, organizując corocznie m.in. CEMEX Builiding Award. Konkurs wyróżnia obiekty budowlane, które charakteryzują się ciekawymi rozwiązaniami budowlanymi, koncepcyjnymi, technicznymi i estetycznymi. W 2011 laureatem konkursu w kategorii budynków publicznych
i przemysłowych został gmach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zaś w 2012 roku nagrodę w tej samej kategorii otrzymał stadion PGE Arena w Gdańsku.

Fot. http://photogenica.pl/

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ