Partner serwisu
12 listopada 2021

Kadzielnia Kielce. Niezwykła atrakcja podczas XXVIII sympozjum KRUSZYWA CEMET WAPNO

Kategoria: XXVIII Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO, 4-5 listopada 2021, Kielce

Kielce mają wiele niezwykłych obiektów, będących dumą regionu. Jedną z atrakcji turystycznych jest bez wątpienia słynna Kadzielnia. Zadziwiający jest przede wszystkim fakt, że powstała na terenie dawnego kamieniołomu zbudowanego z wapieni górnodewońskich. Ten kamieniołom położony w centrum Kilec mogli obejrzeć uczestnicy XXVIII Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO 2021. 

Kadzielnia Kielce. Niezwykła atrakcja podczas XXVIII sympozjum KRUSZYWA CEMET WAPNO

Ponieważ to urokliwe miejsce od zawsze przyciągało rzesze turystów, podjęto decyzję o wybudowaniu Amfiteatru Kadzielnia w południowej części kamieniołomu. W konsekwencji może on pomieścić ponad 5000 osób i stanowi miejsce organizowania największych koncertów w mieście. Ponadto, centrum Kadzielni tworzy, objęty rezerwatem przyrody, ostaniec skalny, nazwany Skałką Geologów. Co więcej, możemy go podziwiać dzięki licznym punktom widokowych na otaczających go skarpach.

 

***

Wycieczka została zorganizowana w ramach XXVIII sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO, które odbyło się w dniach 4-5 listopada 2021 r. w Kielcach w hotelu Binkowski. Organizatorem spotkania było BMP Sp. z o.o. Organizatorzy serdecznie dziękują za udostępnienie tego miejsca oraz za profesjonalne oprowadzenie przez Michała Porosa oraz Witoldolda Wesołowskiego z Centrum Geoedukacji Geonatura Kielce.

źródło: kadzielniakielce.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ