Partner serwisu
14 października 2021

Sprzątanie placów budowy – Jakie zamiatarki mogą pomóc w utrzymaniu czystości na placu budowy?

Kategoria: Aktualności

Plac budowy to miejsce, które musi być utrzymane w stałym porządku. Dlaczego? Przede wszystkim prawo budowlane oraz przepisy BHP wymagają od każdego z wykonawców, aby zachowywał on ład oraz porządek w obrębie swojego miejsca pracy. Poza tym duże ilości śmieci i zbędnych odpadów sprawiają, że teren staje się mniej bezpieczny i liczba potencjalnych wypadków wzrasta.

Sprzątanie placów budowy – Jakie zamiatarki mogą pomóc w utrzymaniu czystości na placu budowy?

Plac budowy to miejsce, które musi być utrzymane w stałym porządku. Dlaczego? Przede wszystkim prawo budowlane oraz przepisy BHP wymagają od każdego z wykonawców, aby zachowywał on ład oraz porządek w obrębie swojego miejsca pracy. Poza tym duże ilości śmieci i zbędnych odpadów sprawiają, że teren staje się mniej bezpieczny i liczba potencjalnych wypadków wzrasta. Dla ogólnego bezpieczeństwa wszystkich osób pracujących na budowie, powinno się zadbać o sprzątanie placu. Pod uwagę warto wziąć również jeszcze jedną kwestię, a mianowicie sprawny przebieg wszystkich prac.

Jeśli powierzchnia nie jest dobrze zorganizowana i czysta, wówczas wiele zadań wykonuje się w wolniejszym tempie. Tymczasem jak głosi powiedzenie: czas to pieniądz. Im szybciej zostaje wykonana usługa, tym większe zyski są zarówno dla wykonawcy, jak i dla inwestora. Jak jednak osiągnąć zadowalający efekt, nie poświęcając na to przesadnej ilości czasu? Rozwiązań w tym zakresie jest sporo, a jednym z nich są między innymi zamiatarki.

Zamiatarki - z jakimi zanieczyszczeniami sobie radzą?
Zamiatarki występują na rynku w wielu wersjach i każda z nich nadaje się do zupełnie innego rodzaju zanieczyszczeń. Podstawowe sprzęty w tym zakresie są obsługiwane ręcznie lub też zasilane jedynie niewielkim silnikiem. Przy ich pomocy można usuwać mniejsze śmieci, drobny gruz czy też zalegający piasek.

Do wysprzątania znacznie większych powierzchni, w tym również rozległych placów budowy, lepszym rozwiązaniem są zamiatarki do koparek. Mają one prostą obsługę, nie wymagającą angażowania zbyt dużej ilości ludzi. Są wydajne nawet na naprawdę dużych terenach, docierają w różne zakamarki i tym samym ograniczają konieczność sprzątania ręcznego. Sprzątanie wykonane przy ich pomocy przebiega bardzo szybko i sprawnie, co zdecydowanie wpływa korzystnie na realizowanie wszelkich prac w obrębie placu budowy.

Jakie są plusy korzystania z zamiatarki?

Tego typu zamiatarki można wykorzystywać z połączeniu z koparko-ładowarką. Nie ma potrzeby inwestowania w żadne inne, dodatkowe sprzęty. Ich łatwa obsługa sprawia, że każdy pracownik może z powodzeniem zajmować się sprzątaniem terenu. Sprzątanie ręczne oczywiście również jest efektywne i przynosi dobre rezultaty. Do takiego sprzątania musi być jednak zaangażowanych wielu pracowników i traci się na nie zdecydowanie więcej czasu. Zamiatarki są wydajniejsze i pozwalają skupić się pracownikom bardziej na docelowej pracy, niż na sprzątaniu. Są one wydajniejsze, ale nie mniej dokładne.

Zamiatarki marki Tuchel – czym wyróżniają się na rynku?

Marka Tuchel Maschinenbau GmbH jest niemiecką firmą, która działa z powodzeniem na rynku już od ponad 30 lat, przede wszystkim na zachodzie. Produkuje ona różnego rodzaju sprzęty, służące do utrzymywania czystości. Prócz zamiatarek, są to również pługi do odśnieżania, idealnie sprawdzające się zimą.

Co konkretnie wyróżnia tę markę, że wciąż zyskuje ona na popularności? Przede wszystkim zamiatarki Tuchel mogą być mocowane do różnego rodzaju pojazdów posiadających napęd. Może być to traktor, ale również i koparko-ładowarka, chociażby producenta CAT lub JCB. Ich urządzenia świetnie radzą sobie z czyszczeniem zabrudzonych dróg, kostki brukowej czy też chodników. Zamiatarki doczepiane są znacznie bardziej efektywne niż ręczne, dlatego mogą służyć jako zamiatarki przemysłowe bądź też uliczne.
Zamiatarki tej marki mają zastosowanie w różnych dziedzinach, ale przede wszystkim z ich zalet korzystają służby komunalne. Polegają jednak na nich również rolnicy, sprzątając swoje hale gospodarcze. Zamiatarki marki Tuchel to sprzęty mające różnorodną moc, a tym samym również wydajność. Różnią się pomiędzy sobą rozmiarem. Natomiast typowe zamiatarki drogowe mogą być również wyposażane dodatkowo w zbiorniki wody, spryskiwacze czy też boczne szczotki, dzięki czemu ich wydajność znacznie wzrasta.
Bogaty wybór zamiatarek tej marki, oraz wiele szczegółowych informacji na temat poszczególnych modeli, można znaleźć na stronie: https://agrotech-junoszyn.pl/tuchel/zamiatarki/.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ