Partner serwisu
23 sierpnia 2021

W kadry! Sukces WKG leży w rękach ludzi, których zatrudniam

Kategoria: Aktualności

Podobno za każdym sukcesem mężczyzny stoi mądra kobieta. Na pewno za sukcesem przedsiębiorstwa stoją zatrudnieni w nim ludzie i kryje się rzetelna praca - mówi Rafał Pożyczka, prezes zarządu WKG w Raciszynie.

W kadry! Sukces WKG leży w rękach ludzi, których zatrudniam

Aby móc realizować cele, potrzebujemy odpowiednich specjalistów, ludzi którym się chce, pasjonatów w swoich dziedzinach. – Obecnie zatrudniamy ok. 150 osób, zarządzanie taką załogą, w dodatku w dwóch różnych lokalizacjach, jest nie lada wyzwaniem, ale z właściwymi ludźmi na odpowiednich stanowiskach jest dużo łatwiej. Marzę o tym, aby każdy z moich współpracowników chciał, a nie musiał pracować w WKG – mówi Rafał Pożyczka, prezes zarządu WKG w Raciszynie. Tacy pracownicy są najbardziej wartościowi, chcą się uczyć i rozwijać, nierzadko zaskakują dobrymi pomysłami, są kreatywni i skupiają się na rozwiązaniach. – Jestem dumny z zespołu, z którym pracuję, w ciągu ostatnich 2 lat musieliśmy wprowadzić trochę zmian kadrowych, dzisiaj z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że mam swój „dream team”, oby jak najdłużej – dodaje Pożyczka.

Kierunek rozwój

Kompetentna kadra jest fundamentem firmy, buduje jej markę i wpływa na konkurencyjność. Jesteśmy tego świadomi i zależy nam, żeby pracownicy stale podnosili kwalifikacje, motywujemy ich do uczestniczenia w szkoleniach, to przynosi wymierne efekty spółce, ale przede wszystkim podnosi pewność siebie i sprawia, że ludzie czują się docenieni, inwestujemy w ich rozwój, ponieważ wiążemy z nimi przyszłość. Spełnienie zawodowe jest ogromną siłą napędową, także w życiu osobistym. Nie kończymy jednak na odpowiednim przygotowaniu merytorycznym. – Staramy się również zapewnić jak najlepsze warunki pracy, przez ostatnie lata inwestowaliśmy głównie w rozwój technologii, dzisiaj chcemy dużo więcej uwagi poświęcić sferze BHP. Nasi pracownicy oraz firmy współpracujące muszą się czuć bezpiecznie i komfortowo – powiedziała Renata Galińska, specjalistka ds. BHP. Odpowiednie standardy i organizacja pracy zmniejszają stres i podwyższają koncentrację, mają duże znaczenie na ograniczanie ryzyka popełnienia błędów i wypadków, a w naszej branży, gdzie mamy do czynienia z ciężkim sprzętem, jest to sprawa najważniejsza – kończy Galińska.

Nowy ład i motywacja

W ciągu ostatniego roku włożyliśmy dużo wysiłku w zakresie wprowadzenia zmian w sferze organizacji pracy, zwłaszcza dotyczące nowych obowiązków, uprawnień i odpowiedzialności.

Precyzyjny rozdział zadań i zrozumienie stawianych oczekiwań są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w ich realizacji, nie da się dobrze wykonać zadania, które przekracza nasze kompetencje lub nie mamy pewności, o co tak naprawdę chodzi przełożonemu. – Moje drzwi są zawsze otwarte, każdy może przyjść, porozmawiać, wyjaśnić wątpliwości, tak musi być w każdym dziale WKG. Chcę, aby przełożeni byli wsparciem dla podwładnych i mieli czas, żeby ich wysłuchać, skrócenie „dystansu” między ludźmi znacznie poprawia komunikację i daje szansę na właściwą ocenę sytuacji, a jak wiemy punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia – mówi Rafał Pożyczka. Zdaje sobie sprawę, jak ważna jest motywacja, również ta finansowa, dlatego opracowaliśmy nowe reguły w zakresie przyznawania premii, w tym przejrzystość przedstawienia celów stawianych pracownikom oraz zasady rozliczania ich realizacji, przed nami podsumowanie pierwszego kwartału, jestem przekonany, że przyznamy sporo nagród i już dziś składam wszystkim pracownikom gratulacje i podziękowania, daliście radę! – podsumowuje prezes.

Kufle w górę

Nie samą pracą człowiek żyje, dlatego nie zapominamy o przyjemnościach, eventy i wyjazdy są ważną częścią życia WKG. Wydarzenia integracyjne to fajny czas, luźna atmosfera i często zabawa do białego rana. Takie spotkania poprawiają atmosferę i sprzyjają zacieśnianiu więzi. Ulubionym spotkaniem pracowników WKG jest Barbórka. Tego dnia co roku dziękujemy zatrudnionym górnikom za ich całoroczną, ciężką pracę, odbywa się uroczyste nadanie stopni górniczych i podsumowanie mijającego roku. Biesiada przy akompaniamencie karczmy piwnej jest niezapomnianym wieczorem, mam nadzieję, że w tym roku pandemia nie przeszkodzi nam wspólnie świętować – dodaje Rafał Pożyczka.

Gary
2021-09-10
Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej dla biznesu lub w jakimkolwiek innym celu, skontaktuj się z nimi przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji: garysteve16(a)gmail.com
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ