Partner serwisu
21 lipca 2021

Rozpoczęcie budowy S11 Koszalin - Bobolice

Kategoria: Aktualności

20 lipca 2021 roku na budowanym węźle Zegrze Pomorskie nowej trasy S11 Budimex wspólnie z wykonawcami pozostałych odcinków zainaugurował budowę trasy S11 od Koszalina do Bobolic na długości ponad 40 kilometrów.

Rozpoczęcie budowy S11 Koszalin - Bobolice

16,8 km

To początek najważniejszego korytarza transportowego środkowego Pomorza. S11 częścią „drogi życia” dla środkowego Pomorza – mówił podczas rozpoczęcia prac Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury.

 

Odcinek S11 realizowany przez Budimex rozpoczyna się z kierunku północnego węzłem Koszalin Zachód i kończy na południu węzłem Zegrze Pomorskie. Łączna długość odcinka to 16,8 km.

 

Zespół budowlany i kontraktowy, które realizuje to zadania jest jednym z najbardziej doświadczonych w naszej firmie w realizacji trudnych kontraktów drogowych, w tym odcinków S3 i S6 na Pomorzu Zachodnim – mówił podczas inauguracji Cezary Łysenko -  Dyrektor Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex SA.

 

W systemie Projektuj i buduj

Odcinek w ramach kontraktu o wartości 471 mln złotych netto jest realizowany w systemie projektuj i buduj. Umowę na realizację tego odcinka S11 podpisano w marcu 2020 roku. Droga o nawierzchni bitumicznej powstanie do końca września 2023 roku i połączy m.in. budowany odcinek drogi S11 z trasą S6.

 

Cieszymy się, że polska firma buduję nową trasą także historię tego regionu. Determinacja wszystkich organów administracji w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do wydania ZRID była na bardzo wysokim poziomie. Będziemy wykorzystywać każdą chwilę, żeby wykorzystać to tempo także w trakcie budowy – dodaje Cezary Łysenko.

 

Nowa S11 znacząco usprawni dojazd nad Morze Bałtyckie i skomunikowanie Pomorza Środkowego z resztą Polski. W ramach całego 40-kilometrowego odcinka nowej S11 powstaną dwa MOP-y oraz siedem wiaduktów nad drogą ekspresową, cztery mosty (w tym jeden o długości 200 m nad rzeką Radew), pięć wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej oraz 23 przepusty i przejścia dla zwierząt.

 

Ponad 7 tys. inżynierów i projektantów

\Budimex realizuje co czwarty kilometr drogi ekspresowej i autostradowej w Polsce. Osiemdziesiąt procent swoich kontraktów drogowych firma realizuje przed terminem kontraktowym. Budimex realizuje kontrakty drogowe w znacznej części własnym zasobem sprzętowym oraz ludzi. W tej chwili największy polski generalny wykonawca prowadzi budowy na odcinkach A1 w woj. łódzkim, S61 w województwie podlaskim, S5 w województwie kujawsko-pomorskim i S6 w województwie pomorskim. Firma zatrudnia ponad 7 tysięcy polskich inżynierów i projektantów.

źródło: Budimex
fot. Budimex
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ