Partner serwisu
13 lipca 2021

Grupa Holcim, do której należy Lafarge w Polsce przechodzi rebranding

Kategoria: Aktualności

W ramach nowej strategii Grupa Holcim zainaugurowała nową platformę HolcimByDesign, która posłuży do prezentacji rozwiązań w zakresie zielonej transformacji w miastach oraz infrastrukturze. Na platformie znajdą się przykłady konstrukcji budowlanych zaprojektowanych w duchu gospodarki cyrkularnej, wykorzystujące materiały ekologiczne oraz inteligentne technologie.

Grupa Holcim, do której należy Lafarge w Polsce przechodzi rebranding
  • Grupa, do której należy Lafarge w Polsce przechodzi rebranding. Grupa Holcim to nie tylko nowa nazwa, ale również nowe zrównoważone podejście zgodne z ideą NetZero Pledge i odpowiadające na transformację w ramach Green Deal.
  • Holcim oferuje zielone rozwiązania dla zrównoważonych miast, wspiera inteligentną infrastrukturę i odpowiada na wyzwania gospodarki obiegu zamkniętego.
  • Zmiana nazwy nie obejmuje marek na lokalnych rynkach, w tym Lafarge w Polsce.

 

Rebranding Grupy Holcim

W lipcu 2021 r. Grupa Holcim przeszła rebranding, zmieniając zarówno nazwę globalnego koncernu, jak i strategię biznesową firmy. Dążąc do osiągnięcia zerowej emisyjności w całym łańcuchu wartości, Holcim stawia zrównoważony rozwój w centrum swojej strategii, podejmując działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym, co potwierdza pozycja firmy jako światowego lidera w zakresie recyklingu.

 

Zielona transformacja w miastach i infrastrukturze

W ramach nowej strategii Grupa Holcim zainaugurowała nową platformę HolcimByDesign, która posłuży do prezentacji rozwiązań w zakresie zielonej transformacji w miastach oraz infrastrukturze. Na platformie znajdą się przykłady konstrukcji budowlanych zaprojektowanych w duchu gospodarki cyrkularnej, wykorzystujące materiały ekologiczne oraz inteligentne technologie. Znajdą się tam również wywiady z wiodącymi architektami, deweloperami oraz ekspertami z branży budowlanej, którzy tworzą miasta przyszłości, czyniąc je bardziej bezpiecznymi, zrównoważonymi i inkluzywnymi.

 

HOLN

Grupa Holcim zrzesza cenione marki na świecie w sektorze, w tym m.in. ACC, Aggregate Industries, Ambuja Cements, Firestone Building Products, Geocycle, Holcim i Lafarge, zachowując ich nazwy i lokalną tożsamość na poszczególnych rynkach.

Od 8 lipca 2021 roku obowiązuje nowa nazwa Grupy, a symbol giełdowy zostanie zmieniony na HOLN (wcześniej LHN). Zmiana nazwy nie obejmuje lokalnych marek, w tym Lafarge w Polsce.

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ