Partner serwisu
27 maja 2021

Firma SANY największym producentem sprzętu ciężkiego w Chinach i drugim największym producentem sprzętu ciężkiego na świecie wg rankingu Forbes

Kategoria: Aktualności

Spółka SANY została sklasyfikowana na 468. miejscu, nie mając sobie równych wśród producentów sprzętu ciężkiego w Chinach, a na świecie ustępując w tej kategorii tylko firmie Caterpillar. 

Firma SANY największym producentem sprzętu ciężkiego w Chinach i drugim największym producentem sprzętu ciężkiego na świecie wg rankingu Forbes

W tegorocznym rankingu SANY odnotowała skok aż o 235 miejsc, po raz pierwszy plasując się w gronie największych 500 podmiotów przy rocznym wolumenie sprzedaży w wysokości 14,4 mld USD, przychodach rzędu 2,2 mld USD, majątku o wartości 19,3 mld USD i wartości rynkowej sięgającej 41,2 mld USD. 

Mimo skurczenia się rynku maszyn budowlanych o 27% na skutek uderzenia pandemii COVID-19 w pierwszym kwartale 2020 r. – jak dotąd najdotkliwszego ciosu dla światowej gospodarki w XXI w. – spółka utrzymuje kurs wzrostowy dzięki wizjonerskiej strukturze globalnej działalności oraz dopracowanej strategii operacyjno-biznesowej. 

W pierwszym kwartale 2021 r. SANY nie zwolniła tempa wzrostu, osiągając kwartalne przychody rzędu 5,17 mld USD, co stanowi wzrost o 90% r/r. Jej główne linie produktowe cały czas odnotowują dobre wyniki na całym świecie, umacniając spółkę na pozycji lidera branży. 

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ