Partner serwisu
23 marca 2021

Firma Doosan wprowadza na rynek nową „transparentną łyżkę” do ładowarek kołowych

Kategoria: Aktualności

Doosan Infracore Europe wprowadza na rynek nowy system „transparentnej łyżki” do ładowarek kołowych. „Transparentna łyżka” to system umożliwiający operatorowi ładowarki kołowej kontrolę martwych punktów przed łyżką na monitorze w kabinie. Ten innowacyjny system bazujący na metodzie zakrzywionej projekcji rejestruje obrazy z przodu ładowarki kołowej za pomocą górnych i dolnych kamer umieszczonych z przodu pojazdu, wyświetlając w czasie rzeczywistym uzyskany zespolony obraz na monitorze w kabinie operatora.

Firma Doosan wprowadza na rynek nową „transparentną łyżkę” do ładowarek kołowych

Ze względu na strefy martwego pola występujące przed maszynami wyposażonymi w tradycyjne łyżki obszar ten jest uznawany za najbardziej problematyczny pod względem bezpieczeństwa. Jednakże dzięki nowej „transparentnej łyżce” firmy Doosan operator może z łatwością kontrolować martwe pola przed łyżką na monitorze w kabinie, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo i zapobiegając wypadkom. Kolejną zaletą systemu „transparentnej łyżki” jest znacząca poprawa wydajności pracy poprzez zapewnienie operatorowi widoczności z przodu podczas załadunku/rozładunku lub przewożenia materiałów takich jak kruszywo, piasek czy ziemia.

 

Patenty zgłoszone w Korei, Ameryce Północnej, Europie i Chinach

 

Doosan Infracore jest pierwszą firmą na świecie, która połączyła funkcję projekcji przedniej z „transparentną łyżką”, zastosowała ją w maszyn budowlanych i złożyła wniosek patentowy w Korei, Ameryce Północnej, Europie i Chinach.

 

Firma Doosan opracowała również dalsze zaawansowane, innowacyjne systemy bezpieczeństwa dla produkowanych przez siebie maszyn, takie jak: system monitoringu strefy wokół maszyny (AVM), dzięki któremu można obserwować otoczenie pracujących maszyn, oraz tylny system ostrzegawczy wykorzystujący czujniki ultradźwiękowe. Oba systemy uzyskały uznanie klientów.

 

Komentarz rzecznika prasowego Doosan Infracore: „Ponieważ na całym świecie normy bezpieczeństwa dotyczące maszyn i miejsc pracy są znacznie podwyższane, zaawansowane systemy bezpieczeństwa stały się kluczowym czynnikiem przy wyborze sprzętu. Planujemy nadal rozwijać funkcje bezpieczeństwa, które mogą chronić operatorów i innych pracowników na placu budowy, dążąc jednocześnie do tego, aby zostać liderem w zapewnianiu bezpieczniejszych i bezwypadkowych placów budowy”.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ