Partner serwisu
25 lutego 2021

Weir Minerals wdrożył plan zarządzania aktywami dla firmy Tronox

Kategoria: Aktualności

Firma Weir Minerals zacieśniła swoją współpracę z Tronox Holding - jednym z wiodących producentów produktów z tytanu w Australii. Podpisana umowa przenosi obowiązek utrzymania, zarządzania aktywami i optymalizacji kluczowych urządzeń kopalni na naszą firmę.

Weir Minerals wdrożył plan zarządzania aktywami dla firmy Tronox

Plan zarządzania aktywami firmy Weir Minerals to wyjątkowy i innowacyjny kontrakt na usługi, który rewolucjonizuje operacje wydobywcze, poprawiając wydajność i skracając nieplanowany czas konserwacji.

Plan ten został z powodzeniem wdrożony w kopalni Tronox w Cooljarloo w Australii Zachodniej - gdzie Weir Minerals skoncentrował się na zarządzaniu 20 aktywami, w tym pompami szlamowymi, dwoma pływającymi pogłębiarkami i pływającym koncentratorem, który przetwarza ponad 3000 ton ciężkich minerałów na godzinę.

„Zespół Weir Minerals ściśle współpracował z firmą Tronox, aby ustalić ich cele i wizje dotyczące kopalni. Następnie zespół opracował dostosowany do potrzeb plan Total Asset Management, który miał na celu dbanie o majątek klienta, poprawę jego żywotności i utrzymanie kopalni ”- opisuje Daniel Fleckhammer, dyrektor Weir Minerals.

 

Firma Weir Minerals z powodzeniem pomogła firmie Tronox obniżyć koszty eksploatacji o 10%, a nieplanowaną konserwację o 30%. Tronox jest teraz w stanie przejść z sześciomiesięcznych cykli pracy na ośmiomiesięczne, co pozwoli kopalni zaoszczędzić ponad 1 mln USD każdego roku. Ta zwiększona niezawodność jest potencjalnie warta ponad 1 milion dolarów rocznie w postaci dodatkowej produktywności.

Dave Netherway, kierownik ds. Utrzymania ruchu w firmie Cooljarloo w firmie Tronox, podkreśla, że ​​„zgodnie z planem Total Asset Management, jaki zawarliśmy z Weir Minerals, płacimy centa za tonę w oparciu o przepustowość zakładu”.

Znajdując się na miejscu, zespół Weir Minerals jest przygotowany do niezbędnej konserwacji i uzyskuje istotne informacje na temat problemów klienta. Wykorzystując swoje światowe doświadczenie w technologii pomp, zespół proaktywnie ocenia każdy zasób i zapewnia doskonałą obsługę. Przejrzysty zestaw wskaźników KPI, które zostały opracowane we współpracy z firmą Tronox, umożliwiają firmie Weir Minerals zwiększenie oszczędności i poprawę niezawodności aktywów.

Obie firmy dążą do wspólnego celu, który jest korzystny dla wszystkich. „Jeśli inne firmy na całym świecie rozważają tego typu umowy, naprawdę zachęciłbym do zapoznania się z nimi. W Tronox wdrożyliśmy ten model współpracy dopiero rok temu i już teraz widzimy ogromne korzyści.” wyjaśnia Ian Rennie, dyrektor zakładu Tronox w Cooljarloo.

Dzięki planowi Total Asset Management klienci mają dedykowany zespół Weir Minerals, który bierze odpowiedzialność za swoje aktywa - zapewniając innowacje i ulepszenia w czasie rzeczywistym, poparte dogłębną wiedzą i doświadczeniem.

źródło: www.e-weirminerals.pl
fot. www.e-weirminerals.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ