Partner serwisu
02 lutego 2021

Pierwsza elektryczna wywrotka z zabudową KH-KIPPER

Kategoria: Aktualności

Od kilku lat na europejskie drogi trafia coraz więcej samochodów zasilanych energią elektryczną. Pierwszą zabudowę KH-KIPPER na elektrycznym podwoziu zamontowano na VOLVO FE 6x2. Wywrotka przeznaczona do lekkiego transportu budowlanego rozpoczęła niedawno pracę w Norwegii.

Pierwsza elektryczna wywrotka z zabudową KH-KIPPER

Zerowa emisja spalin i mniejszy hałas są niezaprzeczalnymi zaletami elektrycznych podwozi. Daje to firmom transportowym możliwość realizowania dostaw w miejsca niedostępne dla tradycyjnych samochodów ciężarowych.

W projekcie zabudowy wykorzystano niezawodną stal HARDOX o minimalnych grubościach zapewniających odpowiednią wytrzymałość. Wywrotem do tyłu steruje w tym przypadku oddzielny silnik elektryczny. Pomimo ograniczonego miejsca w ramie podwozia, KH-KIPPER umieścił siłownik podpodłogowy, który jest lżejszy w porównaniu z siłownikiem frontowym. Zastosowane rozwiązania w rezultacie pozwoliły zmniejszyć wagę i zwiększyć ładowność pojazdu.

Elektryczna ciężarówka przyjechała do KH-KIPPER prosto z fabryki w Szwecji. Montaż zabudowy odbywał się według ścisłych wytycznych producenta podwozia i - w stosunku do tradycyjnych pojazdów z silnikiem spalinowym - wymagał przede wszystkim zwiększonych środków ostrożności w zakresie spawania w celu ograniczenia ryzyka związanego z zagrożeniem pożarowym.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ