Partner serwisu
15 stycznia 2021

Podsumowanie 2020 – kondycja sektora budowlanego a upadłości

Kategoria: Aktualności

Pośród różnych podsumowań 2020 szczególnie polecamy krótki raport o kondycji sektora budowlanego pod względem upadłości firm budowlanych przygotowany przez Damiana Kaźmierczaka, głównego ekonomistę PZPB.

Podsumowanie 2020 – kondycja sektora budowlanego a upadłości

Reasumując:

Biorąc pod uwagę epidemię COVID-19, wzrost liczby postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych firm budowlanych w 2020 r. o ok. 12 proc. nie jest złym wynikiem na tle innych sektorów gospodarki.

Problemy firm budowlanych z wypłacalnością mogą nasilić się w 2021 r. (gł. wśród MŚP) (pisaliśmy o tym z CMS Polska w listopadowym raporcie PZPB: “Przyszłość budownictwa po COVID-19”

W 2021 r. duże firmy najprawdopodobniej utrzymają dobre wyniki finansowe, a wiele z nich będzie w stanie jeszcze je poprawić.

Jeśli nic nie ulegnie zmianie, to w 2022 r. należy spodziewać się kolejnej kumulacji inwestycji infrastrukturalnych i ożywienia w inwestycji w samorządach. Dopiero wtedy prawdopodobnie dojdzie do poprawy sytuacji finansowej MŚP, a w dużych firmach pojawi się presja na marże z powodu wzrostu cen na rynku budowlanym.

 

Cała informacja TUTAJ.

źródło: pzpb.com.pl
fot. 123rf.com fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ