Partner serwisu
10 listopada 2020

BETON – technologie i metody badań. Przedsprzedaż

Kategoria: Aktualności

Książka „Beton – technologie i metody badań” stanowi bogate źródło wiedzy na temat właściwości cementu, technologii wytwarzania, wbudowania i badań betonu. Opracowanie wzbogacone jest o doświadczenia własne autorów pracujących w jednym z najlepszych ośrodków naukowo-badawczych w kraju. Publikacja jest wartościowym zbiorem wiedzy teoretycznej i praktycznej, stanowiąc podstawowy podręcznik studentów, technologów i inżynierów budownictwa.

BETON – technologie i metody badań. Przedsprzedaż

[…] Książka szczegółowo omawia proces badawczy (oceny jakościowej) składników betonu, mieszanki betonowej i stwardniałego betonu z odwołaniem do aktualnych norm lub autorskich procedur badawczych zespołu. Monografia zawiera duży zasób wiedzy specjalistycznej z zakresu chemii cementu, domieszek chemicznych, jak i fizykochemii kompozytów cementowych, jakimi są zaprawy budowlane i beton.

Książka stanowi bardzo ważną pozycją w nauczaniu najnowszych zagadnień z technologii betonu na wydziałach inżynierii lądowej oraz innych wydziałów zajmujących się technologią betonu i jego zastosowaniem w budownictwie. Szczególnie w procesie dydaktycznym związanym z chemią budowlaną, projektowaniem betonu i poznawaniem jego właściwości oraz w procesie oceny właściwości stwardniałego betonu. Problematyka oceny jakości mieszanki betonowej i stwardniałego betonu została poszerzona o zasady zachowania jakości produkcji betonu (kontrola zgodności właściwości betonu z dokumentacją techniczną) z uwzględnieniem transportu.
Monografia przedstawia także zaganienie przemysłowego wytwarzania mieszanki betonowej. Jest to rzadko prezentowana problematyka w tego typu wydawnictwach specjalistycznych na temat technologii betonu. […]

prof. Zbigniew Giergiczny
Politechnika Śląska, Wydział Budownictwa

 

praca zbiorowa, redakcja naukowa prof. Jan Deja
Kraków 2020, str. 940 Format B5,
oprawa twarda foliowana.

Cena w przedsprzedaży 99,00 zł
Cena regularna 139,00 zł

Planowana data publikacji: grudzień 2020 r.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ