Partner serwisu
22 października 2020

Bobcat „Next is Now” odkryje na nowo branżę maszyn kompaktowych

Kategoria: Aktualności

W ciągu pierwszych 60 lat firma Bobcat stworzyła globalną branżę sprzętu kompaktowego, mając realny wpływ na ogólnoświatowy przemysł. Tak było kiedyś. Wraz ze strategią „Next is Now” firma wymyśla wszystko na nowo. W istocie dzięki Next is Now to, co jest przyszłością branży, w Bobcat dzieje się już dziś.

Bobcat „Next is Now” odkryje na nowo branżę maszyn kompaktowych

Tworzenie narzędzi jutra. Potężniejsze, wydajniejsze produkty, zapewniające zwrotność, uniwersalność i wytrzymałość, które rozsławiły firmę Bobcat. W połączeniu ze znaczącą dywersyfikacją produktów i wejściem na nowe rynki, oraz uzupełnieniem o inteligentniejsze, bardziej zintegrowane rozwiązania i usługi, zmieni to sposób, w jaki pracujemy.

Gustavo Otero, prezes Doosan Bobcat EMEA, powiedział: „Dzięki Next is Now Bobcat pozwala klientom na wydajniejszą pracę i stwarza im możliwość, by osiągnąć więcej niż do tej pory. Rozwijamy potężniejsze, bardziej wydajne i inteligentniejsze maszyny oraz rozwiązania w ramach ekspansji, która oferuje ulepszoną i znacznie rozszerzoną gamę produktów zwiększających możliwości naszych klientów”.

Next is Now - dywersyfikacja i ekspansja

W ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat firma Bobcat przeszła wiele zmian, ale w tym czasie cały czas dzierżyła palmę pierwszeństwa na rynku maszyn kompaktowych dzięki wyjątkowej jakości, precyzji wykonania i pomysłowych rozwiązań. Ta sama pomysłowość stoi za wydarzeniem Next is Now, które będzie największą wirtualną premierą w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, . Odbędzie się ona 21 października 2020 r.

Chociaż ta nowa platforma odzwierciedla obecne uwarunkowania, firma Bobcat z chęcią wykorzystuje technologie cyfrowe przy wprowadzaniu innowacyjnych produktów zarówno na istniejące, jak i na nowe rynki. Firma nie chce być tylko globalnym liderem na rynku kompaktowego sprzętu budowlanego; jej celem jest przewodzić całej branży sprzętu kompaktowego. Oznacza to szerszą gamę produktów, częstsze aktualizacje produktów oraz innowacyjne konstrukcje i rozwiązania, które usytuują markę Bobkat daleko z przodu peletonu.

Roy Haaker, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Doosan Bobcat EMEA, powiedział: „Firma Bobcat, zainspirowana filozofią Next is Now, wprowadza na rynek bezprecedensową liczbę nowych produktów i kategorii produktów. W pierwszej fazie firma wprowadzi premiery w dwunastu różnych kategoriach i będą one obejmować łącznie 48 produktów. Poza kategoriami produktów podanymi poniżej, które pojawią się na rynku od razu lub w bardzo krótkim czasie, firma Bobcat przedstawia nowe rozwiązania, pokazując branży, dokąd zmierza teraz i w przyszłości”.

•           Ładowarki o sterowaniu burtowym oraz kompaktowe ładowarki gąsienicowe z serii R

•           5–6-tonowe minikoparki z serii R2

•           Nowa linia kompaktowych ładowarek kołowych i małych ładowarek przegubowych

•           Nowa linia lekkich zagęszczarek

Nowe kompaktowe ładowarki Stage V z serii R

Nowe maszyny z serii R to rezultat najbardziej znaczącej zmiany konstrukcji ładowarek kompaktowych Bobcat od 60 lat. Firma rozpocznie ich dostawy w październiku 2020 r. Bobcat wprowadza nowe ładowarki kompaktowe zgodne z normą Stage V z serii R, do których należą ładowarki o sterowaniu burtowym S66 oraz S76 oraz kompaktowe ładowarki gąsienicowe T66 oraz T76.

W nowych ładowarkach wprowadzono szereg ulepszeń dotyczących wydajności, komfortu i widoczności, które zapewniają klientom większą produktywność. W efekcie wiele funkcji dostępnych uprzednio jako opcje, w nowej serii R jest wbudowanych jako standard.

Nowe ładowarki z serii R, całkowicie przeprojektowane od podstaw, ze szczególnym naciskiem na jakość, niezawodność, trwałość i pierwszorzędny komfort, reprezentują nowy etap w ewolucji branży sprzętu kompaktowego.

(Pakiet materiałów prasowych zawiera osobny artykuł na temat ładowarek kompaktowych z serii R).

Nowe 5–6-tonowe minikoparki z serii R2

Firma Bobcat wprowadza również na rynek nową generację 5–6-tonowych minikoparek z serii R2 zgodnych z normą Stage V – to nowe modele E50z, E55z oraz E60. Każdy z tych modeli stanowi najlepsze w swojej klasie połączenie wysokiej jakości, doskonałej stabilności i płynnego sterowania wszystkimi funkcjami roboczymi. Dostawy koparek Bobcat z serii R2 rozpoczną się na początku 2021 r.  

Model E50z z zerowym zachodzeniem nadwozia (ZHS) to model podstawowy z nowej rodziny koparek 5–6 tonowych o wysokiej wydajności. E55z to maszyna ZHS klasy premium o wysokim komforcie i wydajności, zapewniająca wyjątkową stabilność. Nowa E60 to model flagowy o konwencjonalnym obrocie nadwozia, wyposażony w mocniejszy silnik, większą kabinę i inne wyjątkowe nowe rozwiązania.

(Pakiet materiałów prasowych zawiera osobny artykuł na temat koparek kompaktowych z serii R2).

Bobcat wchodzi na rynek ładowarek kołowych

Aby rozszerzyć ofertę firmy w dziedzinie ładowarek i wzmocnić pozycję firmy jako światowego lidera sprzętu kompaktowego, Bobcat wchodzi na europejski rynek ładowarek kołowych w segmencie kompaktowych ładowarek kołowych (CWL) oraz małych ładowarek przegubowych (SAL).

Krok ten ma na celu zapewnienie klientom większego wyboru produktów Bobcat, z charakterystykami zoptymalizowanymi do poszczególnych zastosowań w branżach budowlanej, rolniczej, kształtowania krajobrazu, prac drogowych, przenoszenia materiałów i wielu innych, również w przypadku rynku maszyn na wynajem.

Bobcat wchodzi na rynek CWL z dwoma modelami: L65 oraz L85. Modele L65 oraz L85, zaprojektowane i wyprodukowane w oddziale firmy Bobcat w Dobříš w Republice Czeskiej, wyznaczają nowy wzorzec wydajności w segmencie budowlanym i maszyn na wynajem.

Bobcat wchodzi również na rynek SAL z dwoma modelami, L23 oraz L28, zaprojektowanymi i wytwarzanymi przez oddział w Bismarck w Północnej Dakocie w Stanach Zjednoczonych. W nowych modelach SAL tradycyjne cechy: wysoka wydajność w niewielkich rozmiarach, manewrowość i uniwersalność obecnie uzupełniają nowe: niewielki nacisk na podłoże i zwiększona wydajność podnoszenia w maszynach o mniejszej masie.

 

Bobcat wprowadza na rynek nową linię lekkiego sprzętu zagęszczającego

Sprzęt do zagęszczania wymagany jest w wielu branżach i żaden plac budowy nie obejdzie się bez zagęszczarki do gleby i asfaltu. Dlatego firma Bobcat rozszerza swoją ofertę produktów o pełną linię lekkich zagęszczarek, opracowanych we współpracy z Ammann Group. 

Nowa linia lekkich zagęszczarek Bobcat to siedem różnych rodzin produktów obejmujących łącznie 37 modeli, co pozwoli sprostać wymaganiom niemal każdego placu budowy. Lekkie maszyny zagęszczające Bobcat zapewniają maksymalną wydajność, jednak bez kompromisów w kwestii komfortu, bezpieczeństwa czy łatwości użytkowania. Linia lekkich maszyn zagęszczających Bobcat obejmuje:

 

•           Zagęszczarki stopowe

•           Zagęszczarki płytowe

•           Zagęszczarki dwukierunkowe

•           Zagęszczarki hydrostatyczne

•           Miniwalce

•           Walce do wykopów

•           Walce podwójne

 

Nowe rozwiązania i innowacje firmy Bobcat

Maszyny przyszłości są nie tylko potężniejsze, są także cyfrowe i sieciowe. Bobcat wkracza na ten obszar, aby łączyć ludzi i maszyny w nowatorski sposób. Rozwiązania te są na etapie prac koncepcyjnych lub już są przygotowywane do wejścia na rynek. Pozwoli to dealerom zapewniać klientom lepsze usługi i pomoże operatorom pracować wydajniej i bezpieczniej, w sposób, o jakim nawet nie marzyli. Bobcat pracuje nad komunikacją pomiędzy operatorem i maszyną, testując i wprowadzając różne rozwiązania wykorzystywane przez ludzi każdego dnia, aby obszar pracy stał się inteligentniejszy.


Zdalne sterowanie Bobcat MaxControl to nowe rozwiązanie zapewniające wygodne, łatwe w użyciu zdalne sterowanie przy użyciu aplikacji na smartfonie. Dzięki zdalnemu sterowaniu Bobcat MaxControl zadania wymagające wcześniej współpracy dwóch osób będzie można wykonywać w pojedynkę. Operatorzy mogą wykonywać proste, codzienne zadania, takie jak otwieranie i zamykanie bram czy też ładowanie bel w krótszym czasie i z mniejszą ekipą. System jest zgodny z kompaktowymi ładowarkami z przełączanym sterowaniem joystickami SJC (tylko system iOS) produkowanymi od 2004 r.

Bobcat dąży do tego, aby MaxControl stało się prostym, modułowym rozwiązaniem, z jednym modułem sprzętowym obejmującym podstawowe funkcje wykorzystywane do kolejnych rozwiązań. Zdalne sterowanie to pierwsza funkcja Bobcat MaxControl – firma planuje w przyszłości dodać kolejne.

Należy do nich funkcja unikania obiektów – Bobcat testuje rozwiązania, które pozwolą maszynie wykryć znany obiekt w oparciu o obrazy pobierane w trybie rzeczywistości rozszerzonej i zapobiec kolizji maszyny z tym obiektem.

Funkcja działania półautonomicznego  ma służyć do automatyzacji niektórych powtarzających się zadań, które będą wymagać minimalnej współpracy personelu lub nie będą wymagać jej w ogóle, dzięki czemu praca będzie wydajniejsza i bezpieczniejsza.

Ponieważ obszary robocze różnią się pod względem rodzaju, rozmiaru czy lokalizacji, kolejne rozwiązanie, nad którym pracuje Bobcat, to funkcje na zamówienie niektórych wybranych ładowarek kompaktowych. Rozwiązanie to pozwala klientom zapoznać się z funkcjami sprzętowymi i programowymi dostępnymi w ich maszynach. Można je aktywować i zakupić w dowolnym czasie w przyszłości. Wstępnie funkcje te będzie włączał dealer, ale w przyszłości klienci będą mogli włączać te funkcje i wiele innych przy użyciu platformy subskrypcyjnej.

Vijayshekhar Nerva, Innovation and acceleration lead, Doosan Bobcat EMEA, dodał: „Współpracujemy z wiodącymi firmami i badamy wybiegające w przyszłość rozwiązania, by wykorzystać je w naszym sprzęcie. Po to, aby praca była wydajniejsza, bezpieczniejsza, bardziej ekologiczna i opłacalna”.

Więcej informacji na temat firmy Bobcat oraz oferowanych produktów znajduje się na stronie www.bobcat.com

źródło: www.bobcat.com, informacja prasowa
fot. www.bobcat.com, informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ