Partner serwisu
29 czerwca 2020

Międzynarodowi liderzy biznesowi uruchomili inicjatywę na rzecz ożywienia po COVID-19

Kategoria: Aktualności

Airbus BizLab, BASF, Boston Consulting Group, CEMEX, Citi, Endeavor, IDB Lab, IE, IESE Business School, Microsoft for Startups, South Summit i Telefonica powołały inicjatywę Restarting Together (Rozpoczynamy na nowo razem). To globalny konkurs, którego celem jest pobudzenie innowacyjnych projektów po pandemii COVID-19.

Międzynarodowi liderzy biznesowi uruchomili inicjatywę na rzecz ożywienia po COVID-19

Inicjatywa ma na celu promowanie projektów opracowanych przez przedsiębiorców i MŚP, które przyczynią się zarówno do przyspieszenia ożywienia gospodarczego po skutkach pandemii, jak i do stworzenia bardziej odpornego społeczeństwa o skutecznych i zrównoważonych możliwościach, na wypadek podobnych kryzysów w przyszłości. Dzięki wspólnej inicjatywie, branżowi liderzy dążą do promowania zaangażowania społecznego w celu budowania lepszej przyszłości społeczeństw.

Głównym celem inicjatywy Restarting Together jest znalezienie innowacyjnych projektów, które mogą przyspieszyć powrót do normalności po okresie spowolnienia, spowodowanym pandemią COVID-19. W ramach inicjatywy poszukiwane są również projekty mające na celu ożywienie gospodarcze w zrównoważony sposób, poprawę zatrudnienia, rewitalizację ekosystemu małych przedsiębiorstw oraz tworzenie sieci i mechanizmów pomocy finansowej w sytuacjach kryzysowych. Uczestnicy mogą proponować rozwiązania, które wzmocnią reakcję miast na wszelkiego rodzaju kryzysy w przyszłości, zarówno sanitarne, gospodarcze, jak i związane z problemami środowiskowymi lub zmianami klimatu.

Zainteresowani konkursem mogą przedstawić swoje propozycje od 2 czerwca do 30 czerwca 2020 roku, zgłaszając się na stronie www.restartingtogether.com . Projekty będą oceniane pod kątem wpływu społecznego i gospodarczego, wykonalności, szybkiego czasu realizacji oraz stopnia trwałości i innowacji.

Autorzy dziewięciu najbardziej obiecujących projektów otrzymają szansę na uczestnictwo tzw. Pitchday za pośrednictwem kanałów online, który odbędzie się 9 września 2020 r. Podczas Pitchday, uczestnicy zaprezentują swoje rozwiązania przed organizatorami konkursu, którzy wybiorą trzech zwycięzców. Laureaci otrzymają możliwość podzielenia się swoją wizją ze światowymi liderami z firm wspierających oraz otrzymają dostęp do zasobów korporacyjnych organizatorów, w tym potencjalnej akceleracji ich biznesu lub inwestycji.

Wszystkie projekty powinny być tak skonstruowane, aby umożliwić opracowanie, promocję i wdrożenie przez wszystkie lub część z firm, organizujących konkurs. Globalna i wielodyscyplinarna działalność liderów branż, którzy tworzą inicjatywę Restarting Together, pozwala na wdrożenie rozwiązań, które mogą mieć potencjalny wpływ na społeczeństwo w skali globalnej.

Organizatorzy oferują uczestnikom swoje doświadczenie i wiedzę z różnych obszarów, a także możliwość budowania relacji z wiodącymi międzynarodowymi firmami oraz umożliwiają dostęp do kapitału inwestycyjnego.

Więcej informacji na temat konkursu i procesu rejestracji na stronie www.restartingtogether.com

BOSTON CONSULTING GROUP

Boston Consulting Group współpracuje z liderami biznesu i społeczeństwa, aby stawić czoła najważniejszym wyzwaniom i wykorzystać ich największe możliwości. Firma BCG założona w 1963 roku, od początku była pionierem strategii biznesowej. Dziś pomaga klientom w całkowitej transformacji - inspirując złożone zmiany, umożliwiając organizacjom rozwój, budując przewagę konkurencyjną i wpływając na wyniki finansowe. Aby odnieść sukces, organizacje muszą łączyć możliwości cyfrowe i ludzkie. Nasze różnorodne, globalne zespoły wnoszą bogatą wiedzę branżową i funkcjonalną oraz szereg perspektyw, które mogą przynieść zmiany. BCG dostarcza rozwiązania poprzez wiodące doradztwo w zakresie zarządzania wraz z technologią i projektowaniem, przedsięwzięciami korporacyjnymi i cyfrowymi oraz celami biznesowymi. Pracujemy w unikalnym modelu współpracy w całej firmie i na wszystkich poziomach organizacji klienta, generując wyniki, które pozwalają naszym klientom prosperować.

CEMEX

CEMEX to globalna firma produkująca materiały budowlane, która zapewnia wysokiej jakości produkty i niezawodne usługi. CEMEX posiada bogatą historię działań służących społecznościom lokalnym, realizowanych poprzez innowacyjne rozwiązania budowlane, niskoemisyjną produkcję i racjonalne gospodarowanie zasobami, a także projekty na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Więcej informacji na stronie: www.cemex.com

TELEFONICA

Telefónica jest jedną z największych firm telekomunikacyjnych na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej i liczby klientów. Posiada kompleksową ofertę i jakość połączeń dostarczanych za pośrednictwem światowej klasy sieci stacjonarnych, mobilnych i szerokopasmowych. Jako rozwijająca się firma, szczyci się zróżnicowanym doświadczeniem opartym zarówno na wartościach korporacyjnych, jak i na pozycji publicznej, która broni interesów klientów. Firma zaznaczyła swoją obecność w 14 krajach w Europie i Ameryce Łacińskiej i posiada ponad 344 miliony użytkowników. Telefónica jest spółką w 100% notowaną na giełdzie, a jej akcje są przedmiotem obrotu na hiszpańskim rynku akcji oraz w Nowym Jorku i Limie.

AIRBUS BIZLAB

Airbus BizLab to globalny akcelerator lotniczy i kosmiczny, w którym startupy i przedsiębiorcy Airbusa przyspieszają przekształcanie innowacyjnych pomysłów w konkurencyjne firmy.

BASF

W BASF tworzona jest chemia dla zrównoważonej przyszłości. Sukces gospodarczy łączy się z ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną. Ponad 117 000 pracowników w Grupie BASF pracuje nad przyczynianiem się do sukcesu naszych klientów w prawie wszystkich sektorach i prawie we wszystkich krajach na świecie. Portfolio firmy podzielone jest na sześć segmentów: chemikalia, materiały, rozwiązania przemysłowe, technologie powierzchniowe, żywienie i pielęgnacja oraz rozwiązania rolnicze. BASF wygenerował sprzedaż w wysokości 59 miliardów euro w 2019 r. Akcje BASF są przedmiotem obrotu na giełdzie we Frankfurcie (BAS) i jako amerykańskie kwity depozytowe (BASFY) w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.basf.com

CITI

Citi, wiodący bank globalny, ma około 200 milionów kont klientów i prowadzi działalność w ponad 160 krajach i jurysdykcjach. Citi zapewnia konsumentom, korporacjom, rządom i instytucjom szeroką gamę produktów i usług finansowych, w tym bankowość detaliczną i kredytową, bankowość korporacyjną i inwestycyjną, pośrednictwo w obrocie papierami wartościowymi, usługi transakcyjne oraz zarządzanie majątkiem. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.citigroup.com

ENDEAVOR

Założona w 1997 r. firma Endeavour jest liderem globalnego ruchu przedsiębiorczego o dużym wpływie na rozwój gospodarczy i tworzenie miejsc pracy poprzez wybór, mentoring i akcelerację najlepszych przedsiębiorstw o dużej sile oddziaływania na całym świecie. Do tej pory Endeavour przebadał ponad 60 000 osób i wybrał ponad 2000 założycieli wiodących w ponad 1200 firmach na większą skalę. Dzięki wsparciu światowej sieci mentorów Endeavour przedsiębiorcy stworzyli ponad 4,1 miliona miejsc pracy, generują ponad 24 miliardy dolarów przychodów rocznie i inspirują przyszłe pokolenia do innowacji oraz podejmowania ryzyka, budując silne ekosystemy przedsiębiorczości na rozwijających się rynkach. Endeavour z siedzibą w Nowym Jorku działa obecnie na ponad 35 rozwijających się rynkach w Afryce, Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i Ameryce Północnej.

IDB Lab

Firma IDB Lab to laboratorium innowacji grupy IDB, wiodące źródło finansowania rozwoju i know-how w celu poprawy życia w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach (LAC). Celem IDB Lab jest wspieranie innowacji do włączenia w regionie poprzez mobilizację finansowania, wiedzy i powiązań aby współtworzyć rozwiązania umożliwiające zmianę życia wrażliwych społeczeństw, dotkniętych czynnikami gospodarczymi, społecznymi lub środowiskowymi. Od 1993 roku IDB Lab zatwierdziło ponad 2 miliardy USD w projektach realizowanych w 26 krajach LAC, w tym ponad 300 milionów USD na rozwój branży Venture Capital w regionie www.idblab.org

IE University

IE University oferuje oparty na technologii ekosystem nauki dla liderów, którzy chcą zmienić świat poprzez innowacje, globalną wizję, przedsiębiorcze podejście i unikalne podejście oparte na humanistyce. Ponad 500 wykładowców akademickich Uniwersytetu IE prowadzi obecnie studia, studia magisterskie, doktoraty i szkolenia dla studentów ze 131 krajów. Platforma IE University obejmująca ponad 66 000 absolwentów jest obecna w 165 krajach.

IESE Business School

IESE jest szkołą biznesową dla absolwentów University of Navarra. Jest to międzynarodowa szkoła biznesu, z kampusami w Barcelonie, Madrycie, Monachium, Nowym Jorku i São Paulo oraz programami oferowanymi w Europie, Afryce, Azji i obu Amerykach. Od ponad 60 lat IESE jest liderem edukacji menedżerskiej i rozwoju przywództwa, oferując transformacyjne doświadczenia edukacyjne ponad 50 000 przedsiębiorców i kadry kierowniczej. Dzisiejsza misja IESE pozostaje taka sama jak w 1958 roku: edukować i inspirować liderów, którzy chcą mieć pozytywny i trwały wpływ na ludzi, biznes i społeczeństwo. Wysiłek ten został doceniony w rankingu Financial Times, który po raz szósty z rzędu umieścił IESE jako pierwszą szkołę na świecie pod względem edukacji dla kadry kierowniczej. www.iese.edu

MICROSOFT FOR STARTUPS

Microsoft (Nasdaq “MSFT” @microsoft) umożliwia cyfrową transformację w erze inteligent cloud i inteligent edge. Jego misją jest wzmocnienie pozycji każdej osoby i każdej organizacji na świecie, aby osiągać więcej.

SOUTH SUMMIT

South Summit jest uznawany za globalną platformę innowacji i połączeń o wysokiej wartości między kluczowymi graczami w globalnym ekosystemie, startupami, korporacjami i inwestorami w prawdziwym generowaniu biznesu. Inicjatywa stworzona została przez Spain Startup w 2014 r. South Summit ma siedzibę w Madrycie i rozszerzyła swoją sieć połączeń w pozostałej części Europy i Ameryki Łacińskiej o spotkania w Kolumbii, Meksyku, Izraelu i Stanach Zjednoczonych. South Summit19 zgromadził ponad 20 000 uczestników, w tym 6500 startupów, 6700 korporacyjnych i 1100 inwestorów z portfelem około 120 miliardów dolarów. Finaliści poprzednich edycji przyciągnęli ponad 3,2 miliarda dolarów inwestycji, a także zrealizowali wiele umów z korporacjami z różnych sektorów produkcyjnych.

źródło: www.cemex.pl
fot. 123rf.com fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ