Partner serwisu
16 czerwca 2020

Nowe ładowarki teleskopowe i ładowarki gąsienicowe Stage V firmy Bobcat

Kategoria: Aktualności

Firma Bobcat wprowadza nowe modele ładowarek teleskopowych oraz kompaktowych ładowarek gąsienicowych z serii M T450 oraz T590 zgodnych z normą Stage V. Zarówno w nowych ładowarkach teleskopowych jak i kompaktowych ładowarkach gąsienicowych zmiany obejmują kilka rozwiązań i opcji.

Nowe ładowarki teleskopowe i ładowarki gąsienicowe Stage V firmy Bobcat

Nowe maszyny napędzane są sprawdzonymi silnikami wysokoprężnymi Stage V, Bobcat D34 oraz D24, przeznaczonymi specjalnie do sprzętu kompaktowego firmy Bobcat. Oba nowe silniki Stage V powstały w oparciu o sprawdzone konstrukcje montowane w tysiącach maszyn Bobcat na całym świecie.

Nowe ładowarki teleskopowe Stage V zapewniają łatwiejsze użytkowanie i większą wydajność

Nowy silnik Stage V D34 pozwala klientom użytkować ładowarki teleskopowe w strefach o ograniczonej emisji dzięki nowemu układowi oczyszczającemu DPF. Ponadto silnik nie wykorzystuje selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), co oznacza, że nie ma potrzeby stosowania środka AdBlue®.

Kluczowym aspektem silnika D34 zgodnego z Stage V jest nowy autonomiczny układ oczyszczania spalin – regeneracja DPF jest wykonywana automatycznie, bez wpływu na wydajność, co zapewnia spokój ducha operatorowi, dzięki czemu może się on koncentrować wyłącznie na wykonywanej pracy.

„Silnik 75 KM jest używany głównie przez firmy budowlane i wynajmujące maszyny w Wlk. Brytanii, we Włoszech i krajach Beneluksu ze względu na jego konkurencyjną cenę i prostotę, a wciąż zapewnia on dość mocy, aby poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami” mówi Quentin D’Hérouël, dyrektor ds. ładowarek teleskopowych w Doosan Bobcat.

Silnik D34 – Stage V 56 kW (75 KM) w nowych ładowarkach teleskopowych zapewnia obniżenie zużycia średnio o 7% oraz zwiększenie momentu obrotowego o 14% w porównaniu z poprzednim silnikiem Stage IV, co zapewnia większą moc przy niższych obrotach i szybszy powrót ze stanu przeciążenia.

 

Można obecnie wybrać spośród 11 różnych modeli ładowarek teleskopowych z silnikiem Stage V 56 kW (75 KM), o maks. udźwigu 2,6–4,1 t i wysokością podnoszenia 6–18 m.

Kompaktowe podnośniki teleskopowe TL26.60, TL30.60 oraz TL30.70

Ładowarki teleskopowe o średniej wysokości podnoszenia T35.105, T35.105L oraz T36.120SL

T35.130S i T35.140S to ładowarki teleskopowe przeznaczone na wynajem

  T35.130SLP, T41.140SLP i T40.180SLP to ładowarki teleskopowe o dużej wysokości podnoszenia

Nowa konstrukcja pokrywy silnika poprawia widoczność


Ładowarki teleskopowe Stage V maja nową pokrywę silnika z bardziej spadzistym profilem, co poprawia widoczność i o 15% redukuje martwe strefy z prawej strony maszyn. Zapewniono również szybszy dostęp do przedziału silnika, co ułatwia konserwację.


„Nowe ładowarki teleskopowe z silnikiem 56 kW (75 KM) zostaną uzupełnione o kolejne modele Stage V napędzane wersjami silnika D34 o mocy 74,5 kW (100 KM) oraz 97 kW (130 KM), które zostaną wprowadzone w 2021 r. Będzie to zupełnie nowa generacja ładowarek teleskopowych wprowadzająca ogromne usprawnienia w kwestii użytkowania przy niższych kosztach eksploatacji” dodaje Quentin D’Hérouël.

Wszystkie ładowarki teleskopowe są objęte standardowo fabryczną gwarancją na trzy lata/trzy tys. godzin z możliwością wydłużenia jej do pięciu lat/sześciu tys. godzin. Cała linia ładowarek teleskopowych Bobcat jest projektowana i produkowana w zakładzie w Pontchâteau we Francji.

Nowe kompaktowe ładowarki gąsienicowe z silnikiem Stage V z serii M

Nowe kompaktowe ładowarki gąsienicowe T450 oraz T590 z silnikiem Stage V to kontynuacja zmian wprowadzanych wraz z ładowarkami o sterowaniu burtowym z serii M: S450, S510 oraz S530. Nowe ładowarki z serii M zapewniają operatorom zwiększoną wydajność, większy komfort i zoptymalizowane wymagania dotyczące konserwacji. Ładowarki z serii M to pierwsze modele w gamie ładowarek kompaktowych Bobcat w Europie, w których zastosowano nową stylistykę projektową, obejmującą m.in. trójwymiarowe naklejki.

„Podobnie jak w modelach S450, S510 oraz S530 dzięki umiejętnościom naszego zespołu projektowego udało sprawić, że nawet przy zastosowaniu silnika Bobcat Stage V w nowych wersjach kompaktowych ładowarek gąsienicowych T450 oraz T590 zachowano te same małe wymiary i schematy rozmieszczenia ramion ładowarki. Dzięki temu ciągle są na tyle małe i lekkie, że mogą łatwo pracować i manewrować na niewielkich obszarach oraz łatwo je transportować”, mówi Jiri Karmazin, dyrektor ds. ładowarek w Doosan Bobcat.

Dzięki zastosowaniu nowego silnika Bobcat Stage V poziom hałasu odczuwany przez operatorów i osoby postronne jest mniejszy, znacznie zmniejszył się też poziom drgań, co przyczynia się do większego komfortu pracy operatora. Termin pierwszego okresu konserwacji w przypadku oleju silnikowego wydłużono do 500 godzin, a lepsza filtracja paliwa oznacza rzadszą wymianę wkładów i mniejsze koszty eksploatacji. Ponadto nowy układ oczyszczania spalin DPF działa automatycznie, bez konieczności obsługi podczas normalnej eksploatacji.

Wyższa wydajność i większy komfort

Nowy silnik Bobcat D24 – z układem wtrysku paliwa firmy Bosch – poprawia ogólną wydajność maszyny, jednocześnie spełniając najsurowsze wymagania dotyczące emisji Stage V. Ponadto stosunek mocy silnika do masy poprawiono w obu modelach: T450 oraz T590.

Nowe ładowarki Stage V mają teraz w standardzie panel Deluxe, który uprzednio był dostępny jako opcja; zapewnia on obsługę w różnych językach i telematykę, która pozwala chronić maszynę i kontrolować jej działanie. Panel Deluxe zmniejsza również ryzyko niewłaściwego wykorzystania dzięki funkcji obsługi bez kluczyka.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ