Partner serwisu
15 czerwca 2020

Instalacja odmulania piasku - rozwiązanie dla branży piasku i kruszyw

Kategoria: Aktualności

Firma Weir Minerals ma przyjemność zaprezentować swój nowy produkt – instalację do odmulania piasku, będącą kompleksowym rozwiązaniem opartym na wieloletnim doświadczeniu Weir Minerals w branży piasku i kruszyw.

Instalacja odmulania piasku - rozwiązanie dla branży piasku i kruszyw

Instalacja z wykładziną Linatex® produkuje większe ilości piasku przemysłowego niż konwencjonalne instalacje z przenośnikami ślimakowymi, ponadto zawiera mniej części ruchomych i wykorzystuje zoptymalizowany proces, w wyniku którego otrzymujemy suchszy produkt lepszej jakości z mniejszą zawartością frakcji drobnych.

Rozwiązanie to sprawdziło się już w takich lokalizacjach jak kopalnia Coimbatore Minerals w stanie Tamilnadu w Indiach, gdzie zbudowana na zamówienie instalacja do odmulania piasku Weir Minerals spowodowała obniżenie całkowitych kosztów eksploatacji o 51%. Jednocześnie pozwoliła ona zmniejszyć zawartość frakcji drobnych w piasku o 23%, przez co konsekwentnie spełniane są wysokie standardy branży w zakresie piasku przemysłowego.

- Zdajemy sobie sprawę, że najważniejszą kwestią w procesie odmulania jest odzyskanie jak największej ilości piasku w celu zmaksymalizowania sprzedaży, dlatego też zaprojektowaliśmy zintegrowane rozwiązanie do odmulania piasku wykorzystujące hydrocyklon, który może zapewnić większy odzysk niż przenośniki ślimakowe. Ponadto każdy element instalacji został dobrany przez naszych inżynierów ze względu na długą żywotność, kompatybilność i łatwość konserwacji“ – mówi Bruce Cooke, Globalny Kierownik ds. Produktu w zakresie instalacji do odmulania piasku.

Kompaktowa instalacja zawiera szereg urządzeń Weir Minerals zaprojektowanych z myślą o wysokiej wydajności w zastosowaniach w branży piasku i kruszyw, w tym pompy Warman® WGR, hydrocyklony Cavex®, przesiewacze odwadniające Enduron®, węże Linatex® i zasuwy nożowe Isogate®.

Warman® WGR to najczęściej wybierana pompa w przemyśle wydobywczym piasku, łącząca najwyższej klasy konstrukcję hydrauliczną z regulowanym wirnikiem, długą żywotność i uproszczoną konstrukcję części mokrych, co zapewnia przewidywalną i ekonomiczną wymianę.

Ze względu na sprawdzoną odporność na zużycie w zastosowaniach z mokrym piaskiem w zakładach na całym świecie, jako wykładzinę w strefach zużycia w całej instalacji zastosowano wysokiej jakości, precyzyjnie prasowaną i klejoną gumę Linatex®.

źródło: www.e-weirminerals.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ