Partner serwisu
18 maja 2020

Małgorzata Golińska sekretarzem stanu

Kategoria: Aktualności

Premier Mateusz Morawiecki powołał Małgorzatę Golińską na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska.

Małgorzata Golińska sekretarzem stanu

Małgorzata Golińska urodziła się w 1980 roku w Szczecinku. Jest absolwentką Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu (specjalizacja Gospodarka leśna). Ukończyła także studia podyplomowe „Integracja europejska-agrobiznes i obszary wiejskie” na tej samej uczelni.

Od początku kariery zawodowej związana z Nadleśnictwem Szczecinek (RDLP Szczecinek). Pracowała tam jako podleśniczy, pełniła obowiązki leśniczego szkółkarza oraz odpowiadała za sprawy związane z nasiennictwem leśnym. W 2011 roku została powołana na stanowisko leśniczego. 
W latach 2010-2015 była radną Rady Miasta Szczecinek, pracowała w Komisji Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego oraz w Komisji Rozwoju Gospodarczego i Samorządności.

Od 2015 roku Małgorzata Golińska pełni funkcję posła na Sejm RP. Pracowała w sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, w tym podkomisji stałej ds. monitorowania gospodarki odpadami oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Była członkiem sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, w tym podkomisji stałej ds. finansów samorządowych oraz ds. ustroju samorządu terytorialnego oraz Komisji Obrony Narodowej.

W latach 2018-2019 Małgorzata Golińska pełniła funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska, zaś w latach 2019-2020 sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu.

Jest również członkiem Rady Fundacji Solidarności Międzynarodowej oraz delegatem Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej.

źródło: MOS
fot. MOS
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ