Partner serwisu
14 maja 2020

Nowa wersja aplikacji Centralnej Bazy Danych Geologicznych

Kategoria: Aktualności

Podsystem Dokumenty Centralnej Bazy Danych Geologicznych (CBDG) należy do najważniejszych zasobów danych cyfrowych PIG-PIB. Przechowywane są w nim dane katalogowe archiwalnych opracowań geologicznych z Narodowego Archiwum Geologicznego oraz innych archiwów w kraju, łącznie z ponad 100 archiwów. Od samego początku działania CBDG był on publicznie i bezpłatnie udostępniany w Internecie za pomocą specjalistycznych aplikacji. Ich kolejne wersje zawsze starały się wykorzystywać najnowsze dostępne technologie i trendy w budowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Tak właśnie dzieje się i teraz, kiedy do eksploatacji oddawana jest nowa wersja aplikacji CBDG Dokumenty.

Nowa wersja aplikacji Centralnej Bazy Danych Geologicznych

Jest ona uruchomiona pod tymczasowym adresem dokumenty.pgi.gov.pl/wyszukiwarka2. Poprzednia wersja aplikacji jeszcze przez miesiąc będzie dostępna pod dotychczasowym adresem dokumenty.pgi.gov.pl/wyszukiwarka, zanim całkowicie zastąpi ją nowa wersja.
 

Nowa aplikacja powstała całkowicie od podstaw, uwzględniając współczesne wymagania stawiane aplikacjom internetowym. Przy jej budowie wykorzystano doświadczenia zebrane w trakcie użytkowania poprzedniej wersji aplikacji.

 

Cała informacja na stronie: www.pgi.gov.pl

źródło: www.pgi.gov.pl/
fot. www.pgi.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ