Partner serwisu
08 kwietnia 2020

Jak przygotować koparkę na wiosnę

Kategoria: Aktualności

U mieszkańców północnej półkuli już wkrótce zawita cieplejsza pogoda, a z nią pojawi się napięty kalendarz zleceń. Przedstawiamy kilka wskazówek, jak przed nadchodzącym sezonem zadbać o nienaganny stan techniczny koparki.

Jak przygotować koparkę na wiosnę

Płyny, filtry i smarowanie

Sprawdź poziomy oleju hydraulicznego, a także oleju w przekładniach obrotnicy i napędu. Uzupełnij olej do prawidłowego poziomu. Opróżnij oddzielacz wody.

· Uszczelki

Skontroluj maszynę pod kątem zniszczonych lub uszkodzonych uszczelek i w razie potrzeby je wymień. Nigdy nie używaj ich ponownie.

· Podwozie

Umyj podwozie, tak aby było wolne od zanieczyszczeń, a następnie wyreguluj naciąg. Sprawdź, czy nakładki gąsienic nie są luźne, a w razie potrzeby je napraw. Upewnij się, że z górnych i dolnych rolek nie wycieka olej.

· Wysięgnik i ramię

Sprawdź luz boczny, a w razie potrzeby skontaktuj się z lokalnym dealerem Volvo.

· Silnik

Sprawdź, czy nie ma wycieków paliwa. Jeśli jakieś zauważysz, poproś o pomoc lokalnego dealera Volvo.

· Akumulator

Nawet jeśli na czas zimy akumulator został wymontowany, sprawdź zaciski przelotowe i kołki biegunów. W razie potrzeby je oczyść. Podłącz urządzenie ładujące, jeżeli zostało wyjęte.

· Kabina

Jeśli masz taką możliwość, przestaw maszynę w cieplejsze miejsce, aby ją rozmrozić. Usuń śnieg szczotką lub zdmuchnij go za pomocą sprężonego powietrza. Nie używaj szufli — grozi to uszkodzeniem lakieru. Dokładnie posprzątaj wnętrze kabiny i wymień filtry powietrza. Pomoże to chronić układy elektroniczne maszyny, a jednocześnie pozwoli zapewnić operatorowi przyjemniejsze i wygodniejsze warunki pracy.

· Dodatkowe funkcje

Sprawdź prawidłowe działanie oświetlenia, wycieraczek, podgrzewania i układu klimatyzacyjnego. W razie potrzeby przeprowadź wymagane naprawy.

źródło: volvoce.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ